Crvena zvezda sedmom uzastopnom titulom oborila rekord Partizana!

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 35. titulu prvaka države pošto su pobjedom 2:1 nad TSC-om četiri kola prije kraja Superlige osigurali sedmi uzastopni pehar namjenjen šampionu Srbije.

Time su oborili rekord baš "vječitog" rivala po broju uzastopnih titula, koji su prošle godine izjednačili.

Fudbaleri Partizana su između sezona 2007/08 i 2012/13 uspeli da nanižu šest titula, ali je sada Zvezdin niz koji je počeo u sezoni 2017/18 duži.

Prije ovog, Zvezda nikada nije imala duži niz od tri uzastopne titule. To su uradili u dva navrata (1967/68-1969/70, 1989/90-1991/92).

Na svjetskom nivou. Zvezda se izjednačila sa Lionom, APOEL-om, Olimpijakosom i Mariborom, koji su takođe bili šampioni po sedam puta bez prekida. Rekorderi su fudbaleri Linkoln Red Imps (Gibraltar) i Skonto Rige (Letonija) sa po 14 titula.

Zvezda sad ima 84 boda, 14 više od drugoplasiranog Partizana, a do kraja je u opticaju ostalo samo 12 bodova.

Peter Olajinka je u 55. minutu doveo Zvezdu u vođstvo, ali je TSC izjednačio preko Ivana Milosavljevića u 60. minutu. Zvezdi je i bod garantovao titulu, ali je Šerif Ndaje golom u 75. minutu donio pobjedu "crveno-belima" pa je slavlje na "Marakani" počelo već tad.

Treneru Vladanu Milojeviću ovo je poslije 2018. i 2019. godine treća titula prvaka sa Zvezdom, u decembru je nasledio Baraka Bahara koji mu je ekipu ostavio na drugom mjestu sa bodom manje od Partizana.

Zvezda posle 35. titule ima šansu da osvoji novu duplu krunu, četvrtu u nizu, pošto već 21. maja igra finale Kupa Srbije protiv Vojvodine u Loznici.

Izvor: tanjug