Novak u suzama, Medvedev srušio san o kalendarskom slemu

Ništa od kalendarskog grend slema za Novaka Đokovića, Danil Medvedev je šampion US Opena.

Neočekivani lako Rus je stigao do pobede u tri seta, 6:4, 6:4, 6:4 posle 136 minuta igre.

Ogroman teren bio je na Novakovim plećima, nije ga izdržao, osetilo se to u njegovoj igri i stao je na tom poslednjem koraku u Njujorku.

Šteta, jer se 52 godine čekalo da neko ponovi uspeh Roda Lejvera, ali to se, nažalost, nije dogodilo.

Medvedevu treba čestitati na svemu, odigrao je sjajan meč, verovatno najbolji u karijeri, iskoristio svoje šanse i revanširao se Đokoviću za poraz u finalu Australijan opena.

Tako je došao do svog prvog grend slem trofeja u karijeri.

Novak je meč počeo dosta stegnuto, nervozno, što je i bilo logično kada se sve uzme u obzir.

Odmah je dozvolio da protivnik napravi brejk, i to je sve što je Medvedev tražio na startu susreta.

Uz zastrašujuć servis kakav je demonstrirao u početnom setu, nije imao problema da tu prednost sačuva.

I prvi i drugi je udarao gotovo jednakom snagom, kao pre nekoliko godina kada su igrali u Sinsinatiju, dozvolio je Novaku da mu uzme svega tri poena u celom setu kada je servirao!

Novak nije uspeo da nađe način da odgovori i to je razlog što je Moskovljanin sa 6:4 dobio set posle 37 minuta igre.

Imao je Novak veliku šansu da sve ispravi na startu drugog seta, imao je 1:0 i tri brejk lopte, ali je Medvedev uspeo da se izvuče, i dobije gem.

Novak je morao da spašava odmah i brejk loptu, ali je uspeo da dobije gem za 2:1.

U narednom, nove dve brejk prilike za broja jedan, nije iskoristio ni to, u frustraciji je polomio reket i dobio opomenu. Medvedev je odmah u narednom, petom gemu došao do brejka za 3:2 i potom ga rutinski potvrdio, 4:2.

Držao je tu prednost i na 5:4 posle nekih sat i po igre, stigao do 6:4 i ogromnih 2:0 u setovima.

Kada je u trećem setu odmah uspeo da napravi brejk, bilo je jasno da je kraj blizu, jer Novak nikako nije uspevao da nađe onu igru potrebnu da bi se dobio ovakav meč.

Usledio je novi brejk za Rusa, ogromnih 0:3, tako nešto nije mogao da propusti.

Na 2:5, servirao je Rus za pobedu, imao meč loptu, ali je Novak uspeo da dođe do brejka na oduševljenje svih na stadionu.

Potom i da dođe do 4:5.

Ali nije mogao dalje, u suzama, zbog silnih ovacija koje je dobio sa tribina, odigrao je poslednji gem.

Izgubio je meč, ali je pobedio Njujork. Osvojio njihovo srce.

Izvor: b92

Za koga ćete navijati u baražu za Evropsko prvenstvo u fudbalu: BiH ili Ukrajinu?