Славија славила за историју

САРАЈЕВО - Фудбалери Славије остварили су подвиг, бацивши на кољена славни дански Аалборг у другом претколу Европске лиге. Фудбалери из Српског Сарајева савладали су прошлогодишњег учесника Лиге шампиона са 3:1.

Соколови су показали да су бољи ривал, оставши непоражена у двомечу са Данцима. пу.
Славија је добро почела сусрет, стрпљиво су чекали своју шансу и у 35. Минуту преко Грузијца Куталије дошли су до предности.

До краја првог полувремена резултат се није мијењао, а када је на почетку другог дијела Ђермановић удвостручио предност било је јасно да је освајач БХ Купа близу трећег преткола Европске лиге.

Бригу на лице Зорана Ербеза вратио је Јоханссон у 51. минуту. Од тог тренутка Аалборг је загосподарио тереном, али без изразитих прилика. Како је меч улазио у финиш тако су гости губили живце, а Славија је мирно и стрпљиво чекала своју шансу.

Када су сви очекивали посљедњи звиждук судије Вучина Шћепановић је на асистенцију Арсенијевића погодио за 3:1 и велико славље малобројних навијача на Кошеву.