Лига Европе: Слаби резултати наших

САРАЈЕВО - Фудбалери Славије су на стадиону Кошево изгубили од Кошица са 2:0, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Фудбалери из Српског Сарајева су играли слабо и неубједљиво, тако да су Словаци без нарочитог труда и лијепе игре дошли до велике предности, головима Новака у 11. и Шкутка у 60. минуту.

Фудбалери Војводине одиграли су неријешено 1:1 са Аустријом на стадиону Црвене Звезде, гдје су играли као домаћини јер стадион Карађорђе у Новом Саду не задовољава преавила УЕФА.

Иако је Војводина имала иницијативу на почетку утакмице, гости су повели у 38. минуту голом Томаша Јуна. До изједначења Војводина долази у последњим моментима првог полувремена сјајним поготком Марија Ђуровског из слободног ударца.

Фудбалери Севојна поражени су од француског Лила са 2:0.

Голове за Лил, на стадиону Партизана гдје је Севојно играло као домаћин, постигли су Робер Витек у 34. и Еден Хазар у 39. минуту.