Вечити лоши у Европи

БЕОГРАД/ПРАГ - Фудбалери Партизана и Жилине одиграли су у Београду неријешено 1:1, док је Црвена звезда тешко поражена у Прагу од Славије са 3:0 у плеј-офу квалификација за ЛЕ.

Партизан је повео голом Бразилца Клеа у 15. минуту са пенала, а изједначио је његов сународник Адауто у 32. минуту. Црвена звезда је прва два гола примила послије великих грешака одбране, а двоструки стријелац био је Шенкерик. Трећи погодак за Славију постигао је Влчек девет минута прије краја утакмице. Реванш мечеви на програму су за недељу дана.

Пенал за Партизан досуђен је након што је Мореиру у казненом простору фаулирао Тсимакуридзе. Сигуран извођач био је Бразилац Клео. Гости су изједначили са пенала када је Божовић оборио Адаута, који је после реализовао најстрожу казну.

Двоструки стријелац за Славију био је Шенкерик, оба пута послије лоше реакције Ђорђа Туторића. Трећи гол за домаћу екипу постигао је Влчек, након што је Павловић одбио центаршут Чернија, који је претходно претрчао Туторића.

За недељу дана играју се реванши када Партизан гостује Жилини, а Црвена звезда дочекује Славију.