1

Како то раде Бразилци: Девет голова у девет минута

РИО - Челници бразилског фудбалског савеза бацили су се на истрагу како је у утакмици нижелигаша постигнуто девет погодака у посљедних девет минута утакмице.

У савезној држави Маранхао одржавала се утакмица Виане и Ћападиња, а домаћој Виани требала је права серија голова како би се пласирала у виши круг натјецања. Како је противнички Мото клуб, раније побједио са 5:1, Виана је морала постићи још девет голова, да би остварила пласман у виши ранг.

На концу је Виана славила са 11:0, од чега је чак девет голова постигнуто у посљедњих девет минута утакмице, након што су дознали резултат с утакмице Мото клуба.
Додатне сумње у нерегуларност утакмице побудиле су фотографије са утакмице на којима се види како су се играчи Ћападиње укипили те су намјерно губили лопте.

Голман тог клуба бацао се реда ради на лопту, нитко није хтио уклизати противничким играчима, а сви заједно гледају како Виана без проблема постиже голове.