ФИФА ријешила ''случај Анри''

Репрезентативац Француске Тијери Анри није кажњен због играња руком на реванш утакмици баража за првенство свијета против Ирскe, саопштила је ФИФА.

Анри је на тој утакмици руком спријечио да лопта изађе у аут, а потом је асистиао Вилијаму Галасу који је постигао погодак и омогућио Французима да се пласирају на Свјетки куп. Француска је добила прву утакмицу у Ирској 1:0, а послије 90 минута реванша у Паризу био је исти резултат у корист Ираца. "Триколори" су изједначили у продужетку у 103. минуту.

У саопштењу Дисциплинске комисије ФИФА наводи се да у дисциплинском правилнику не постоји члан који би могао да се примјени у овом случају. Тај прекршај могао је да санкционше само главни судија слободним ударцем за Ирце, уз евентуално кажњавање Анрија жутим картоном.

''Дисциплински комитет је закључио да нема законског основа за вођење поступка и изрицање казне, јер играње руком не спада у теже прекршаје који су наведени у члану 77а Дисциплинског правиљика ФИФА '', наводи се у саопштењу ФИФА.