ЛШ: Дебакл Интера и Тотенхема (ВИДЕО)

МАДРИД - Одигране су прве двије утакмице четвртфинала Лиге шампиона, а мадридски Реал и Шалке из Гелзенкирхена већ су надомак пласмана међу четири најбоља тима Европе.

"Краљевски" клуб је предвођен Адебајором (два гола) декласирао Тотенхем са 4:0, док је Шалке изненадио браниоца титуле Интер са 5:2 на стадиону "Ђузепе Меаца"!

Стријелци за Реал су били Адебајор у 5. и 57, Ди Марија у 72. и Роналдо у 87. минуту.

Интер је два пута водио, али је затим примио четири гола узастопно. Дејан Станковић дао је гол са центра у првом, али се повриједио у 24. минуту, код резултата 1:1 (изједначио Матип седам минута прије). Милито поново доводи Интер у вођство у 34. минуту, да би услиједила канонада: Еду у 40. и 75, Раул у 53. и Ранокија (аг) у 57. минути.

Сутра на Стамфорд Бриџу играју Челси и Манчестер јунајтед, док се на Ноу кампу састају Барселона и Шахтјор из Доњецка.

Реванш мечеви на програму су већ сљедеће недјеље - 12. априла састају се Шахтјор - Барселона и Манчестер јунајтед - Челси, а дан касније играју Тотенхем - Реал Мадрид и Шалке - Интер.