Mundijal 2014

SP: Meksiko poslao Hrvate kući

Fudbalska reprezentacija Brazila igaće protiv Čilea u osmini finala Svjetskog prvenstva, pošto je večeras pobijedila Kamerun sa 4:1 (2:1) i osvojila prvo mjesto u grupi A.

Golove za Brazil postigli su Nejmar u 17. i 35, Fred u 48. i Fernandinjo u 84. minutu, dok je strijelac za Kamerun bio Matip u 26. minutu.

U drugom meču ove grupe u Resifeu Meksiko je savladao Hrvatsku sa 3:1 i eliminisao je sa šampionata.

Meksiko je ovom pobjedom zauzeo drugo mjesto na tabeli i u osmini finala igraće protiv Holandije, koja je ranije danas bila bolja od Čilea (2:0).

Mrežu golmana Pletikose načeo je kapiten Rafael Markez u 72. minutu, tri minute kasnije na 2:0 povisio je Andres Gvardado, a u listu strijelaca upisao se i Havijer Ćićarito Ernandez u 82. minutu. Pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Ivan Perišić.

Utakmica osmine finala Brazil - Čile igra se u subotu, 28. juna, od 18 sati u Belo Horizonteu, dok će dan kasnije u Fortalezi snage odmjeriti Holandija i Meksiko.