Mundijal 2014

Urugvaj u osmini finala, Suarez opet grize!

Urugvaj je pobijedio Italiju sa 1:0 u utakmici grupe D i zajedno sa Kostarikom se plasirao u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Odlučujući gol postigao je Dijego Godin u 81. minutu, ali velike zasluge za pobjedu Urusa imao je sudija iz Meksika Marko Rodriges.

On je prvo isključio Markizija zbog starta nad Arevalom, a potom i propustio da pokaže crveni karton Luisu Suaresu koji je ugrizao Đorđa Kjelinija.

Najbolji igrač Urugvaja Luis Suares napravio je još jedan sraman potez, ovoga puta na utakmici s Italijom.

Naime, on je tokom jednog duela u drugom poluvremenu ugrizao Kjelinija za rame, ali se izvukao bez ikakve kazne.

Sudija Rodriges propustio je da sankcioniše Urugvajca i pokaže mu crveni karton i može se reći da je baš zbog njega Italija izgubila minimalnim rezultatom, jer je prije toga isključio Markizija.

Suaresu ovo nije prvi put da grize protivnike kad je nemoćan, a do sada je to uradio dok je igrao za Ajaks i Liverpul.