Zvezda osvojila 28. titulu šampiona Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobjedom nad Napretkom u Kruševcu (2:0) osvojili su 28. titulu šampiona Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića meč su riješili u drugom poluvremenu, kada je Nenad Krstičić u 80. minutu savladao golmana Petrovića, a potom i Aleksandar Pešić sa bijele tačke deset minuta kasnije.

Tri kola prije kraja šampionata Zvezda je uspjela da osvoji titulu, pošto ima 12 bodova više od drugoplasiranog Partizana, koji nije uspio da odbrani titulu.

Tokom prvih 45 minuta nismo gledali dobar fudbal na obje strane. Crveno-beli su s vremena na vrijeme pokušavali, dok je Napredak čekao kontranapade. Takva igra dovela nas je do toga da ne vidimo niti jednu pravu priliku u prvom poluvremenu.

Očekivano, u drugom poluvremenu gledali smo mnogo bolju igru na obje strane. Zvezda je prvi put zaprijetila u 53. minutu kada je Ben šutirao malo pored desne stative gola.

Nije ni Napredak bio bez prilika, ali odlučujući trenutak desio se u 80. minutu. Ben je odlično proigrao Gobeljića, koji je poslao loptu u šesnaesterac, a Krstičić se našao na dobrom mjestu i savladao Petrovića.

Pobjedu crveno-belih potvrdio je Aleksandar Pešić u 90. minutu sa bijele tačke. Ovo je bio njegov 25. gol u šampionatu.

Zvezda je tako osvojila 28. titulu šampiona Srbije, tri kola prije kraja plej-ofa Superlige Srbije.