Četvrtak, 19.03.2026.
8 C
Sarajevo

Višković: Republika Srpska – garant opstanka Srba u BiH

– Za to su živote dali najmiliji, a mi koji danas predstavljamo institucije Republike Srpske moramo učiniti sve da njihova borba i žrtva nikada ne bude dovedena u pitanje – istakao je Višković prije uručenja posthumnih odlikovanja porodicama 27 poginulih boraca sa područja Istočnog Novog Sarajeva, Istočne Ilidže, Pala, Foče i Gacka.

Pozdravljajući porodice poginulih i kao bivši pripadnik Vojske Republike Srpske, on je rekao da su Srbi doživjeli egzoduse, nestanak i sve ono što nije civilizacijski za jedan narod, gdje god nisu imali svoju državu.

– Јa sam zahvaljujući svima koji su se borili za Republiku Srpsku danas predsjednik Vlade, a obaveza svih nas što radimo ovo danas i što ćemo raditi u budućem periodu jeste da ih nikada ne zaboravimo i da budemo ponosni na njih – istakao je Višković.

Saosjećajući sa porodicama poginulih boraca, Višković im je poručio da moraju biti ponosni na ono što su njihovi najmiliji uradili i što su stvorili Republiku Srpsku koja danas štiti pripadnike srpskog naroda.

– Da li ćemo u nekom momentu morati žrtvovati neki naš lični komoditet, zavisi od nas koji vodimo institucije Republike Srpske – poručio je Višković.

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić rekao je da je Republika Srpska stvorena u miru, a odbranjena u odbrambeno-otadžbinskom ratu, u kome je živote položilo skoro 24.000 pripadnika Vojske Republike Srpske.

– Taj broj bi bio daleko veći da nije bilo organizovane srpske države, prvi put sa druge strane Drine – rekao je Ćosić, te istakao da narod koji ne poznaje svoju prošlost, barem ovu blisku, teško živi svoju sadašnjost, a budućnost mu je jako neizvjesna.

Prema njegovim riječima, svi u Republici Srpskoj imaju obavezu i danas i u buduće da vrednuju žrtve poginulih boraca, jer su oni ti koji su doprinijeli da djeca u Istočnom Sarajevu i svim lokalnim zajednicama u Republici Srpskoj idu bezbjedno u škole i vrtiće.

– Siguran sam da nijedna organizacija i institucija Republike Srpske, počevši od boračkih organizacija, preko ministarstava, Vlade, do predsjednika Srpske, nikada neće dozvoliti da vaše žrtve budu zaboravljene – poručio je Ćosić porodicama poginulih boraca Pala, Istočnog Novog Sarajeva, Istočne Ilidže, Foče i Gacka.

Prema njegovim riječima, životi poginulih boraca sa područja ovih opština su jedina istinska vrijednost koja čuva Republiku Srpsku i koja nikada neće biti izgubljena.

– I ova i sve lokalne zajednice u Republici Srpskoj uvijek će biti tu za vas – istakao je Ćosić, te dodao da se uvijek može učiniti više i bolje.

 

Izvor: SRNA

Popularno ove nedelje

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Looksmaxxing: kada potraga za „savršeno muškim izgledom“ postane opasna po život

Znate li šta je looksmaxxing? Šta su to Adam,...

Ponuda Srpske prvi put na Sajmu turizma u Norveškoj

Turistička organizacija Republike Srpske učestvovaće prvi put na Međunarodnom...

Cijene nafte porasle na 112 dolara po barelu

Cijene nafte porasle su na 112 dolara po barelu...

Teme

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Ponuda Srpske prvi put na Sajmu turizma u Norveškoj

Turistička organizacija Republike Srpske učestvovaće prvi put na Međunarodnom...

Cijene nafte porasle na 112 dolara po barelu

Cijene nafte porasle su na 112 dolara po barelu...

Ništa od zabrane pušenja u zatvorenom u Republici Srpskoj

Poslanici u Narodnoj skupštini Republike Srpske odbili su da...

UKC RS: Prvi put u BiH izvedena transplantacija kože naprednom tehnikom

Ljekari Klinike za plastično-rekonstruktivnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra (UKC)...

Bodiroga kaže, Bitke na Sutjesci nije bilo

Narodni poslanik i zubar Ognjen Bodiroga, četničko krilo SDS-a,...

Povezani članci

Popularne kategorije