Srijeda, 10.12.2025.
1 C
Sarajevo

Опозиција: Главни ревизор је под притиском

БАЊА ЛУКА – Шеф посланичког клуба ПДП


Бранислав Бореновић сматра да је неусвајање извјештаја о раду Главне службе за ревизију јавног сектора РС у прошлој години у Народној скупштини РС "јасан показатељ да је главни ревизор у свом раду био изложен страховитом политичком притиску".

Бореновић је изјавио новинарима да је "у модерном демократском друштву незапамћена оваква врста притиска на главног ревизора" да парламент РС претходно усвоји 55 ревизија које је урадила Главна служба за ревизију, а да затим не подржи Извјештај о раду Главне службе за ревизију.

Коментаришући усвајање закључака клуба посланика СНСД-а у парламенту РС, Бореновић је рекао да то показује да је "очигледно намјера СНСД-а да Главна служба за ревизију буде искључиво под лупом те странке и да више нема независног главног ревизора РС, већ да он треба да буде у функцији једне политичке партије".

Бореновић је рекао да се мора одржати посебна сједница парламента РС, наводећи да се из обраћања главног ревизора види да је било политичких и сваких других притисака.

Шеф посланичког клуба СДС-а Борислав Бојић сматра да усвојени закључак клуба посланика СНСД-а практично доводи у питање све ревизорске извјештаје Главне службе за ревизију.

Он је оцијенио да је то "историјски тренутак за парламент РС да одговори оним изазовима који ће пред парламент бити постављени у наредном периоду".

Бојић је најавио да ће Клуб посланика СДС-а детаљно анализирати стенограм главног ревизора како би из њега сазнали шта је он утврдио приликом контроле трошења средстава грађана РС.

Шеф посланичке групе Српске радикалне странке у парламенту РС Миланко Михајлица сматра да неизгласавање Извјештаја Главне службе за ревизију о раду те институције у 2008. години значи "најаву обрачуна са Главном службом за ревизију јавног сектора РС".

Михајлица је рекао новинарима да је посебна сједница парламента РС неопходна како би се дошло до сазнања ко је то и на који начин вршио притисак на ревизора Бошка Чеку.

Посланици Народне скупштине РС усвојили су вечерас извјештај Главне службе за ревизију јавног сектора РС о ревизији Консолидованог извјештаја Владе РС и ревизији финансијских извјештаја буџетских корисника РС за 2008. годину, а ревидираних у 2009. години, а одбацили извјештај Главне службе за ревизију јавног сектора РС о раду и пословању ове институције за 2008. годину.

Popularno ove nedelje

Krnjić ponovo oborio usvajanje Pravilnika za novi granični prelaz Gradiška

Člana Upravnog odbora UIO Zijad Krnjić ponovo je oborio...

Vazduh nezdrav u šest gradova

U Banjaluci, Tuzli, Brodu, Prijedoru, Lukavcu i Doboju vazduh...

Zelenski priznao realnost oko Krima i članstva u NATO-u. “Nemamo snage”

Ukrajina ima realističan pristup budućem članstvu u NATO-u i...

Dodik o regulacionom planu “Malta 1” u Banjaluci

Podržavam zahtjeve građana banjalučkog naselja Rosulje da se ne...

Teme

Krnjić ponovo oborio usvajanje Pravilnika za novi granični prelaz Gradiška

Člana Upravnog odbora UIO Zijad Krnjić ponovo je oborio...

Vazduh nezdrav u šest gradova

U Banjaluci, Tuzli, Brodu, Prijedoru, Lukavcu i Doboju vazduh...

Zelenski priznao realnost oko Krima i članstva u NATO-u. “Nemamo snage”

Ukrajina ima realističan pristup budućem članstvu u NATO-u i...

Dodik o regulacionom planu “Malta 1” u Banjaluci

Podržavam zahtjeve građana banjalučkog naselja Rosulje da se ne...

Čović: Federalizam obezbjeđuje jednak glas sva tri konstitutivna naroda

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izjavio je sinoć u...

Milan Nedeljković će biti novi šef BMW-a

Srbin Milan Nedeljković preuzeće 14. maja 2026. dužnost predsjednika...

Ševe, Strele ili o sarajevskim snajperistima Armije BiH

Sjećam se jednog razgovora u kojem je Boro Kontić...

Povezani članci

Popularne kategorije