Драматургу, сценаристи и књижевнику Ђорђу Милосављевићу у Свечаној сали Скупштине Београда уручена је књижевна награда “Исидора Секулић”.
Милосављевићу су награду уручили предсједница жирија проф. др Дубравка Поповић Срдановић и потпредсједник Фонда “Исидора Секулић” Срба Игњатовић.
Награда коју од 1967. године додјељује општина Савски венац, као тестаментарни наследник издавачких права и носилац Фонда “Исидора Секулић” припала је Милосављевићу за роман “Ђаво и мала госпођа” у издању “Лагуне”.
Награда се састоји од плакете, повеље и новчаног износа од 300.000 динара.
Овогодишњи лауреат је изабран у конкуренцији 75 пријављених, а предложене дјела су писана у жанровима у којима је стварала Секулић.
Жири у коме су били, поред предсједнице, Милица Јефтимијевић Лилић, Рале Дамјановић, Петар Арбутина и Милена Стојановић Илишевић, оцијенио је да роман “настао на питкој мјешавини историјских чињеница и фикције”.
Роман у жанровском смислу представља занимљиву и вјешто креирану форму са елементима историјског, пикарског, авантуристичког развојног, криминалистичко – детективског романа трилера као и америчког романа “он д роуд” (на путу).
У образложењу које је прочитала предсједница жирија је наведено и да је аутор “сведеним средствима, али изузетно пластично, наглашавајући њихову утемељеност у реалистичком проседеа градио ликове … са посебном умешношћу изграђен је централни”.
Захваљујући се на награди за коју је рекао да је “најзначајније признање које је до сада примио за свој рад”, Милосављевић, који се скоро двије деценије успјешно професионално бави филмом и телевизијом, протумачио је да да она значи “срећан расплет једном књижевном, али и животне авантуре “.
“Авантура је почела неизвесно, трајала је дуго и награда значи да сам стигао до оне друге обале и да је вредело што сам је започео”, констатовао је лауреат.
“После ове награде, чини ми се да имам право да се поносно назовем само ‘писцем’ а та реч својом једноставношћу најбоље описује компликованост посла којег сам се прихватио”, казао је Милосављевић.

