Subota, 06.12.2025.
5 C
Sarajevo

Četiri kandidata u trci za predsjednika Hrvatske

Kandidature su predali Kolinda Grabar-Kitarović, aktuelni predsjednik Hrvatske Ivo Josipović, Milan Kujundžić i Ivan Vilibor Sinčić. 

Kandidature su predala još tri kandidata, ali nisu prikupili dovoljan broj potrebnih potpisa, javljaju hrvatski mediji.

Državno izborna komisija će najkasnije sutra do ponoći provjeriti valjanost kandidatura i objaviti listu kandidata za predsjednika Hrvatske. 

Predsjednik Državne zborne komisije Hrvatske Branko Hrvatin rekao je da je provjera potpisa već počela, te očekuje da će lista kandidata biti objavljena sutra, a time će i službeno početi izborna kampanja, koja će trajati do 26. decembra u ponoć, kada počinje izborna tišina. 

Hrvatin je istakao da su svi kandidati, uz prijedlog kandidature, morali priložiti i broj posebnog računa sa kojeg će finansirati svoju kampanju. 
"Takođe, najkasnije tri dana od početka službene kampanje moraće da objave i okvirni iznos i izvor vlastitih sredstava sa kojima ulaze u kampanju", naveo je Hrvatin. 

Kampanju pojedinih kandidata mogu finansirati i građani sa najviše 30.000 kuna /4.000 evra/, a preduzeća sa 200.000 kuna /26.500 evra/. 

U predstojeće predsjedničke izbore Državna izborna komisija Hrvatske ulazi sa proširenim ovlaštenjima, nakon što je 2011. godine izmijenjen Zakon o finansiranju političkih aktivnosti. 

izvor: Srna

Popularno ove nedelje

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Teme

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Povezani članci

Popularne kategorije