Srijeda, 15.04.2026.
10 C
Sarajevo

Košarac: Poslanici SNSD-a dolaze na sjednicu o popisu

Obrazlažući ovim odsustvo poslanika SNSD-a na redovnoj sjednici Predstavničkog doma, Košarac je najavio da će oni prisustvovati nastavku hitne, koja bi trebalo da započne nakon što bude okončana redovna sjednica.

"Smatramo da postoji niz argumenata i potreba da prvo završimo hitnu sjednicu", izjavio je Košarac novinarima u Sarajevu, podsjećajući da je pitanje popisa stanovništva, načina obrade podataka i objave popisnih podataka izazvalo niz oštrih političkih ocjena u BiH zbog čega SNSD smatra da je to važna tema koju treba da raspravi parlament.

Prema njegovim riječima, koristeći poslovničke mogućnosti SNSD je na jučerašnjoj sjednici Kolegijuma insistirao na tome da predsjedavajući Predstavničkog doma Mladen Bosić prvo obezbijedi nastavak hitne pa onda otpočinjanje redovne sjednice.

Košarac očekuje da će rasprava u parlamentu o jednostranoj odluci direktora Agencije za statistiku BiH Velimira Јukića o metodologiji obrade popisnih podataka biti kvalitetnija od one koju je juče vodio Svjet ministara i da će rezultirati određenim zaključcima s ciljem rješavanja pitanja objave popisa stanovništva.

On je naglasio da su "poslanici takozvanog Saveza za promjene trebali danas da podrže stav SNSD-a i da ne učestvuju u redovnoj sjednici dok se ne završi hitna sjednica".

"Ključna politička odgovornost u ovom trenutku jeste u ljudima okupljenim oko takozvanog Saveza za promjene, da razumno shvate poruke koje dolaze iz institucija Republike Srpske, a one su veoma značajne, veoma objektivne i veoma korektne", naglasio je Košarac.

On je ocijenio da "ne postoji politička spremnost u takozvanom Savezu za promjene da se hrabrije i adekvatnije uključi u ovaj proces".

"Prema tome, potpuno je vidljivo da nije ista energija, nije ista snaga u takozvanom Savezu za promjene sa onim političkim strukturama koje dolaze iz Republike Srpske, prije svega SNSD-om koji traži adekvatniji angažman onih koji danas u ime Republike Srpske vrše vlast na nivou BiH", zaključio je Košarac.

On je apelovao na poslanike koji prisustvuju redovnoj sjednici da podrže Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Јavnom RTV sistemu BiH, za koji je najavio amandmane SNSD-a.

Košarac je istakao da su za poslanike ove stranke obavezujući stavovi Narodne skupštine i drugih institucija Republike Srpske u vezi sa pitanjem finansiranja javnih RTV servisa.

Izvor: Srna

Popularno ove nedelje

Херојство доктора Лазића никада неће бити заборављено

Срби из Сарајева никада неће заборавити чин херојства доктора...

Pikasova slika od milion evra otići će nekom srećniku za 100 evra (FOTO)

Broj srećki za učešće u lutriji u kojoj je...

Barselona juri dva gola zaostatka u Madridu, Atletiko bliži polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Atletiko Madrida dočekaće Barselonu u drugom meču četvrtfinala...

UN: Kriza u Ormuskom moreuzu mogla bi da izazove globalnu katastrofu u poljoprivredi

Ujedinjene nacije saopštile su da bi kriza u Ormuskom...

Rast cijena stanova u Srpskoj se nastavlja: U Banjaluci kvadrat do 8.000 KM

Cijene stanova u Republici Srpskoj i dalje rastu, a...

Teme

Херојство доктора Лазића никада неће бити заборављено

Срби из Сарајева никада неће заборавити чин херојства доктора...

Barselona juri dva gola zaostatka u Madridu, Atletiko bliži polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Atletiko Madrida dočekaće Barselonu u drugom meču četvrtfinala...

Rast cijena stanova u Srpskoj se nastavlja: U Banjaluci kvadrat do 8.000 KM

Cijene stanova u Republici Srpskoj i dalje rastu, a...

Žena koja je obišla Mjesec: Christina Koch

Christina Koch pripada onoj rijetkoj vrsti ljudi čiji život...

Jokićev podvig za sva vremena (FOTO)

Centar Denvera Nikola Jokić je imao još jednu nevjerovatnu...

Sudbina automobila slavnih poslije njihove smrti krije neočekivane priče

Za mnoge ljude, automobil nije samo nepokretni predmet. On...

Povezani članci

Popularne kategorije