Srijeda, 11.02.2026.
7 C
Sarajevo

Cijena naplatnih kućica skočila sa 3,5 na devet miliona KM!

U novom tenderu koji je ovo javno preduzeće raspisalo navedeno je da je procijenjena vrijednost javne nabavke 7,65 miliona KM bez PDV-a, dok je poništenim tenderom procijenjena vrijednost iste nabavke bila je tri miliona KM bez PDV-a.

Ponuđači imaju mogu do 22. juna da dostavljaju ponude, a izabrana firma će imati rok od 120 dana da završi posao.

Što se tiče uslova koje moraju ispuniti u tenderskoj dokumentaciji je navedeno da ponuđači, između ostalog, moraju imati pozitivno poslovanje u posljednje tri godine i promet u ovom periodu od najmanje 15 miliona KM. Ponuđači treba da imaju i uspješno sprovedena najmanje tri ugovor iste ili slične prirode vrijedna najmanje 7,5 miliona KM bez PDV-a.

Podsjećamo “Autoputevi RS” su nedavno poništili tender za izgradnju naplatnih kućica na autoputu Banjaluka-Gradiška, jer su pristigle ponude bile preskupe za ovo preduzeće.

Direktor „Autoputeva RS“ Dušan Topić rekao je ranije za CAPITAL da procijenjena vrijednost tendera za izgradnju naplatnih kućica na autoputu Banjaluka-Gradiška od oko 3,5 miliona KM nije bila najbolja te da je vrijednost svih šest pristiglih ponuda bila daleko iznad ovog iznosa.

„Moramo sada da podignemo iznos kako bi tender uspio. Ne znam tačno za koliko, ali moramo ići na višu cijenu“, kazao je tada Topić.

Za ovaj milionski posao na tenderu koji je poništen prijavili su se „Niskogradnja“ iz Laktaša, „Integra inženjering“ Banjaluka, „MG Mind“ iz Mrkonjić Grada te firma iz Zenice „ITC Zenica“.

Pored njih, ponude na milionski tender „Autoputeva“ dostavile su i dvije grupe ponuđača i to jedna koju čine „Prijedorputevi“ iz Prijedora, „Kozaraputevi“ i „Dos Elektro“ Banjaluka, dok drugu grupu ponuđača čine firme „Geokop“ iz Dervente i „Ferrostil-MONT“ iz Prnjavora.

 

Izvor: Capital

Popularno ove nedelje

НПРС: Попуст од 50 одсто на фебруарске представе поводом Дана заљубљених

У сусрет Дану заљубљених, Народно позориште Републике Српске припремило...

Nezdrav vazduh u Banjaluci, Doboju, Visokom i Kaknju

Nezdrav vazduh jutros je u Banjaluci, Doboju, Visokom i...

Najbolji među najskupljim – 10 reklama sa 60. Superboula koje privlače najviše pažnje (VIDEO)

Zvezde svetske muzičke i filmske scene, od Sabrine Karpenter...

Soreka: Članstvo u EU garancija za dugoročni prosperitet i stabilnost

Šef Delegacije EU u BiH Luiđi Soreka smatra da...

Mesinina slika prodata za 15 miliona dolara

Ministarstvo kulture Italije kupilo je sliku "Ese Homo" Antonela...

Teme

НПРС: Попуст од 50 одсто на фебруарске представе поводом Дана заљубљених

У сусрет Дану заљубљених, Народно позориште Републике Српске припремило...

Nezdrav vazduh u Banjaluci, Doboju, Visokom i Kaknju

Nezdrav vazduh jutros je u Banjaluci, Doboju, Visokom i...

Mesinina slika prodata za 15 miliona dolara

Ministarstvo kulture Italije kupilo je sliku "Ese Homo" Antonela...

Pucnjava u školi u Kanadi, 10 mrtvih i 25 povrijeđenih

U pucnjavi u srednjoj školi u gradu Tambler Ridž,...

Sa tržišta BiH preventivno se povlači određena serija hrane za bebe

Sa tržišta BiH preventivno se povlači određena serija hrane...

Povezani članci

Popularne kategorije