Subota, 06.12.2025.
5 C
Sarajevo

Srpskoj od Srbije pet miliona evra pomoći

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom.

Sastanku predsjednika su, kako je Vučić rekao na konferenciji za medije, prisustvovale premijerke Srbije i RS Ana Brnabić i Željka Cvijanović.

Vučić je istakao da će Srbija uputiti novu novčanu pomoć Srpskoj i to u iznosu od pet miliona evra za više opština, kao što su Prijedor, Mrkonjić grad, Bratunac, Sokolac, Trebinje.

Kako je dodao, Srbija će sa 500.000 evra pomoći i pravoslavnim hramovima u Federaciji Bosne i Hercegovine. 

Predsjednik je istakao da je izdvojeno i 500.000 za RS za zapošljavanje, odnosno za pokretanje vlastitih preduzeća.

"Pokazali smo iskrenu želju da kada imamo visok suficit, kada imamo rast od četiri odsto, kada imamo ogroman broj projekata, otvaramo fabrike u Nišu, Čačku, u Kraljevu, Leskovcu, Zaječaru, mnogo toga se zbiva za nas, želimo da narod u Republici Srpskoj, kao i Srbiji ostane  na svojim ognjištima", naveo je Vučić.

Naglasio je da Srbija pomaže pet opština, gde nije Dodikova stranka na vlasti, što pokazuje da je Srbiji stalo do svih u Republici Srpskoj.

Vučić je zahvalio Dodiku na podršci u očuvanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije, i izvijestio ga o situaciji na Kosmetu.

Predsjednik je najavio da će sa Dodikom biti zajedno u Mostaru, a onda zajedno idu u Trebinje da posete vrtić koji gradi Srbija.

Dodik je zahvalio Vučiću na pomoći i istakao da će ona biti skoro svim opštinama upućena, bez obzira na to kojoj partiji pripadaju lokalne vlasti.

Naveo je da će se ići ka rješavanju dugoročnih komunalnih, obrazovnih problema, kao i infrastrukturnih.

"Ovu tranšu pomoći inicirao je predsjednik Srbije i na tome sam mu zahvalan", rekao je Dodik.

 

 

Izvor: RTS

Popularno ove nedelje

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Teme

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Povezani članci

Popularne kategorije