Маестралне Српкиње на крову Европе!

Србију су до друге титуле првака Европе, после оне освојене 2015. године, водиле Ивон Андерсон са 18 и Јелена Брукс са 15 поена, док је Соња Васић додала 12.

Женска кошаркашка репрезентација Србије освојила је златну медаљу на Европском првенству, пошто је у финалу у Валенсији победила селекцију Француске са 63:54 (14:11, 17:15, 17:15, 15:14).

У тиму Француске најбоља је била Валериан Вукосављевић са 15 поена, док је Марин Жонес постигла 13.

Српска кошаркашица Соња Васић проглашена је за најбољу играчицу турнира, а уврштена је и у најбољу петорку такмичења.

После изједначене прве четвртине, кошаркашице Србије су у другој деоници заиграле сјајно у одбрани и серијом 13:0 стигле до двоцифрене предности (31:18).

Финиш полувремена је, међутим, припао Француској. Серију Србије прекинула је Вукосављевић тројком, која је и завршила серију Француске од 8:0 за 26:31 на полувремену за Србију.

Изабранице Марине Маљковић су агресивно почеле и трећу четвртину, па су после поена Васић и Андресон и две везане тројке Ане Дабовић на свом конту имале 15 поена вишка - 41:26.

Француска је прве поене у трећој деоници постигла после пет минута игре, али је Србија поенома Андерсон и тројком Невене Јовановић стигла до максималних плус 18 - 46:28.

И финиш овог дела игре поново је припао Француској, која је до одласка на последњи одмор пришла на осам поена заостатка (48:40), али је Србија у последњој четвртини одбила сваки напад Францускиња и мирно привела меч крају.

Извор: zurnal.rs

Da li je opozicija u Srpskoj trebala učestvovati na mitingu u Banjoj Luci ili nije?