Duško Tadić je jedan od rijetkih koji se odlučio baviti atletikom za osobe sa invaliditetom u Banja Luci. O njegovim uspjesima svjedoče medalje koje je osvojio na mnogim regionalnim i međunarodnim takmičenjima.
“Zbog teškog položaja u kojem se nalaze osobe sa invaliditetom u Republici Srpskoj, ali i brojne sportske organizacije odlučio je da uđe u politiku i da se na demokratski način bori za težak položaj najugroženijih kategorija u društvu”, navedeno je u saopštenju Prve stranke.
Pored kandidara za gradonačelnika, Prva stranka Banja Luka na izbore izlazi sa listom od 16 kandidata za odbornike u Skupštini Grada Banja Luka, dok je nosilac liste je predsjednik stranke Vedranko Špirić.
Osnovni motiv ljudi okupljenih oko Prve stranke Banja Luka je razvojni program zasnovan na idejama i projektima koji će omogućiti građanima Banja Luke život dostojan čovjeka.
“Ciljevi osnivanja Prve stranke Banja Luka nisu politički, nego isključivo razvojni, a ključni motiv je opstanak mladog naroda na ovim prostorima. Zato smo pozvali sve časne, karakterne, sposobne i odvažne ljude, koji žele promjene u svom okruženju, da se kandiduju za izborne liste ove stranke i na taj način aktivno uključe u zajedničku borbu za bolju budućnost Banja Luke”, saopšteno je iz Prve stranke.
Izvor: ATV

