Četvrtak, 19.03.2026.
8 C
Sarajevo

Ovacije za Malkoviča na Feliks Romulijani

Malkovič i muzičari su za svoj specifični pozorišni eksperiment nagrađeni ovacijama oko 1.000 posjetilaca na prostoru na otvorenom unutar ostataka rimske carske palate iz 3. stoljeća.

"Paklena komedija" spojila je Malkovičevu scensku izražajnost u izgovaranju teksta inspirisanog iskustvom serijskog ubice i vrhunsku klasičnu muziku u izvedbi dva orkestra.

Bahove, Betovenove, Hajdnove arije su na maestralan način dočaravali orkestri i sopranistkinje Čen Riz i Suzan Lanbajn.

Malkovič je od predstavnika lokalnih vlasti Zaječara dobio na poklon sliku inspirisanu Feliks Romulijanom i knjigu koja govori o ovom vrijednom nalazištu.

Predstava je izvedena u okviru Zaječarskog kulturnog ljeta na Feliks Romulijani i ArtLink festivalu, koji ove godine obilježava desetogodišnji jubilej.

"Paklena komedija – ispovest serijskog ubice" govori o DŽeku Untervegeru, austrijskom piscu i serijskom ubici, poznatom kao "Ubica iz bečkih šuma".

Unterveger je 1976. osuđen na zatvorsku kaznu za ubistvo osamnaestogodišnje Margret Šafer, a potom je u zatvoru otkrio dar za pisanje i autobiografskim romanom "Čistilište ili izlet u zatvor – Izvještaj krivca" stekao slavu.

Koncertu je prisustvovala i ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić, kao i predstavnici diplomatskog kora.

 

Izvor: tanjug 

Popularno ove nedelje

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Looksmaxxing: kada potraga za „savršeno muškim izgledom“ postane opasna po život

Znate li šta je looksmaxxing? Šta su to Adam,...

Ponuda Srpske prvi put na Sajmu turizma u Norveškoj

Turistička organizacija Republike Srpske učestvovaće prvi put na Međunarodnom...

Cijene nafte porasle na 112 dolara po barelu

Cijene nafte porasle su na 112 dolara po barelu...

Teme

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Ponuda Srpske prvi put na Sajmu turizma u Norveškoj

Turistička organizacija Republike Srpske učestvovaće prvi put na Međunarodnom...

Cijene nafte porasle na 112 dolara po barelu

Cijene nafte porasle su na 112 dolara po barelu...

Ništa od zabrane pušenja u zatvorenom u Republici Srpskoj

Poslanici u Narodnoj skupštini Republike Srpske odbili su da...

UKC RS: Prvi put u BiH izvedena transplantacija kože naprednom tehnikom

Ljekari Klinike za plastično-rekonstruktivnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra (UKC)...

Bodiroga kaže, Bitke na Sutjesci nije bilo

Narodni poslanik i zubar Ognjen Bodiroga, četničko krilo SDS-a,...

Povezani članci

Popularne kategorije