Četvrtak, 18.06.2026.
14.4 C
Sarajevo

Почела изградња центра за културу у Бијељини

БИЈЕЉИНА – Извођењем грубих земљаних радова, у Бијељини је почела прва фаза изградње Центра за културу, која ће коштати 1.490.000 марака, а чији завршетак се планира за девет мјесеци.


Изградњом овог центра Бијељина ће добити вишенаменски објекат са више од 4000 квадратних метара корисног простора, у коме ће простор добити бијељинске културне иституције, које већ дуже вријеме кубуре са недостатком одговарајућих просторија.

– Центар за културу је пројектован тако да има све садржаје који ће бити неопходни, имаће вишенамјенску салу са 350 места, изложбену галерију, просторије за омладински центар, просторије за културно-умјетничка друштва.

Простор од 4.000 квадрата може да задовољи наше потребе у култури за наредних 20-так и више година. Центар ће имати 6 улаза за различите намене, тако да ћемо са завршетком зграде моћи да сместимо све наше културне институције и имати вишенаменску салу и за позоришне представе и за сва културна дешавања- истакао је начелник општине Бијељина Мићо Мићић.

Мићић је додао да је планирана укупна цијена са опремањем центра за културу 8 милиона марака, а општина је обезбиједила 5 милиона марака од емисије обвезница и један милион из буџета, тако да се за сада на располагању има 6 милиона.

– Прорачуната цијена Центра за култур је била 8 милиона, заједно са опремањем. Ми смо добили повољније изградњу грубих грађевинских радова. За њих је било предвиђено 2 милиона, ми смо добили за 1.490.000 марака и надамо се да ћемо утрошити мање од 8 милиона, мада је то тешко рећи, пошто је тешко процијенити колико ће нас још коштати опремање центра-додао је Мићић.

Извођач грубих грађевинских радова је компанија МД Перић из Бијељине, док ће се почетком идуће године расписати јавна набавка за наставак изградње.

Центар за културу се гради на мјесту гдје је срушена стара зграда Дома омладине, за коју се претпоставља да се налази на истом археолошком налазишту на коме се налазе Атик џамија и зграда Суда у Бијељини.

Приликом обнове Атик џамије у децембру 2002. године, у њеним темељима су откривени узидани камени споменицу са изузетно добро очуваним старосрпским ћириличним натписима, док је приликом изградње анекса зграде Суда пронађена средњевијековна некропола.

Иако је стара зграда срушена прије неколико седмица, на локалитету на коме се гради Ценатр за културу није оваљено никаво археолошко истраживање ископавање.

Popularno ove nedelje

“OK fest 2026”: Na Tjentište stižu Mile Kekin i Cimerman

OK buk zona i ove godine biće mjesto susreta...

Navijači BiH zaigrali kolo ispred stadiona (VIDEO)

Navijači Bosne i Hercegovine su privukli veliku pažnju na...

Ер Србија покренула Елевејт програм лојалности за своје кориснике

Национална авио-компанија Ер Србија представила је синоћ Елевејт (Elevate)...

Istorijski het-trik Mesija, Argentina pobjedom započela odbranu titule prvaka svijeta (VIDEO)

Fudbaleri Argentine pobedili su Alžir na otvaranju grupe J...

Šesti dan Mundijala – superzvijezde zatvaraju prvo kolo: Mesi, Mbape, Dembele, Holand, Mane…

Šesti dan Svjetskog prvenstva rezervisan je za susrete u...

Teme

“OK fest 2026”: Na Tjentište stižu Mile Kekin i Cimerman

OK buk zona i ove godine biće mjesto susreta...

Navijači BiH zaigrali kolo ispred stadiona (VIDEO)

Navijači Bosne i Hercegovine su privukli veliku pažnju na...

Ер Србија покренула Елевејт програм лојалности за своје кориснике

Национална авио-компанија Ер Србија представила је синоћ Елевејт (Elevate)...

Istorijski het-trik Mesija, Argentina pobjedom započela odbranu titule prvaka svijeta (VIDEO)

Fudbaleri Argentine pobedili su Alžir na otvaranju grupe J...

Makarska uvodi zabranu noćne kupovine alkohola

Јedno od omiljenih ljetovališta građana BiH u Hrvatskoj uvodi...

UEFA skratila grupe: Borac na Levski, Đer, Sutjesku…

Fudbaleri Borca danas će saznati protivnika na startu kvalifikacija...

Švedska usvojila kontroverzni imigracioni “zakon o cinkarenju”

Švedski parlament izglasao je nove zakone kojima dodatno...

Povezani članci

Popularne kategorije