Nedjelja, 08.03.2026.
11 C
Sarajevo

Društvenim mrežama kruže lažni računi za pomoć

izvor: Srna 

Računi koji kruže društvenim mrežama ne poklapaju se sa računima koje su objavili Vlada Srbije, MUP i Crveni krst.

Vlada Srbije otvorila je dinarski i devizni račun na koji zainteresovani mogu da uplaćuju pomoć namijenjenu ugroženima u poplavama.

Pomoć može da se uplati na dinarski račun 840-3546721-89, svrha uplate: otklanjanje posljedica vanrednih okolnosti – poplave.

Pomoć može da se uplati i na namjenski devizni račun za uplatu sredstava za otklanjanje posljedica od poplava 01-504619-100193230-000000-0000.

MUP Srbije objavio je i instrukcije u vezi sa uplatom na devizni račun 01-504619-100193230-000000-0000.

Dinarski račun Crvenog krsta Srbije je: Komercijalna banka AD Beograd, broj računa: 205-205818-39, poziv na broj 6003-3550000.

Crveni krst je objavio uputstva za uplate novca iz inostranstva.

Ukoliko se donacija vrši u dinarima, tekući račun Crvenog krsta Srbije je broj 205-205818-39, kod Komercijalne banke AD Beograd, sa pozivom na broj 6003-3550000, pomoć ugroženom stanovništvu na poplavama pogođenim područjima u Srbiji.

Račun koji je naveden pod IBAN broj: RS35200262749010100381 je ispravan, ali Crveni krst nema paj pal račun – saopšteno je iz Crvenog krsta.

Pomoć ugroženom stanovništvu u poplavljenim područjima Srbije može se slati i putem SMS poruka na broj 1003, za sve tri mreže mobilnih operatora – "Telenor", "Telekom" i VIP mobil.

Cijena poruke je 100 dinara, a sredstva će biti usmjerena na račun Vlade Srbije posebno otvoren za prikupljanje pomoći.

Žiro račun grada Beograda i Sekretarijata za finansije je: 840-744141843-14, model 97, poziv na broj: 39-501-04.

Popularno ove nedelje

Ekološka katastrofa u okolini Tuzle: Kako su ljudi uništili nekada jedinstvenu rijeku u Evropi (FOTO)

Rijeka Spreča nekada je na prostoru Evrope bila jedinstvena...

Osmi mart, ženski marš za ravnopravnost i dalje traje

U svetu se danas obeležava Međunarodni dan žena kao...

Crveno-plavi brane vrh tabele – Široki stiže u Banjaluku

Fudbaleri banjalučkog Borca dočekuju danas ekipu Širokog Brijega u...

Duško Miladić iz Velike Ilove kod Prnjavora vlasnik više od 20 automobila oldtajmera (VIDEO)

Duško Miladić iz Velike Ilove kod Prnjavora vlasnik je...

Teme

Osmi mart, ženski marš za ravnopravnost i dalje traje

U svetu se danas obeležava Međunarodni dan žena kao...

Crveno-plavi brane vrh tabele – Široki stiže u Banjaluku

Fudbaleri banjalučkog Borca dočekuju danas ekipu Širokog Brijega u...

Četvrto izdanje „Umjetnosti koja nekome treba“ zakazano za 9. april (FOTO)

Banjalučki umjetnici ponovo organizuju humanitarnu aukciju. Humanitarna aukcija „Umjetnost koja...

Đajić: Okružni sud poništio moju smjenu sa čela UKC RS

Narodni poslanik i bivši generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra...

Srbija upozorila građane da samo u slučaju krajnje potrebe putuju u Hrvatsku

Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije objavilo je u srijedu...

Povezani članci

Popularne kategorije