Petak, 05.12.2025.
4 C
Sarajevo

Vladimir Vulić: Internet nam danas omogućava da komuniciramo, ali otvara prostor za zloupotrebe (VIDEO)

Vladimir Vulić, konsultant u oblasti menadžmenta, inovacija i društvenih medija, ali i jedan od osnivača digitalizuj.me za Boje jutra je govorio o uticaju i značaju interneta u periodu epidemije koronavirusa.

„Kada ste ranijih godina pitali ljude šta očekuju od budućnosti, oni bi rekli da su to leteći automobili, a trenutna epidemija nas je naučila da, sve i da smo ih izumili, oni nam sada ne bi mnogo pomogli“, kaže Vulić i napominje da nam internet danas omogućava da komuniciramo i u ovakvim situacijama.

Kako kaže, sve društvene mreže i aplikacije koje nam omogućavaju komunikaciju su dobile na popularnosti u trenutnim okolnostima.

„Aplikacija tik-tok, ne samo da je dobila na značaju u zabavnom smislu, već i u edukativnom smislu“, kaže Vulić i napominje da su pojedine škole u Americi počele koristiti upravo ovu aplikaciju za prenos i prilagođavanje nastavnih sadržaja.

On napominje da je aplikacija Zoom, ali i ostale slične aplikacije za održavanje online sastanaka i konferencija, doživjele ekspanziju u periodu epidemije i izolacije.

„Stvari koje se najčešće naručuju i pretražuju putem interneta variraju od zemlje do zemlje, a u zavisnosti od zastupljenosti platnih kartica u zemlji“, kaže Vulić i dodaje da je zabilježen porast korišćenja online kurseva i sadržaja za održavanje fizičke aktivnosti.

Kako ističe, rad od kuće ne treba organizovati poput onog u kancelariji, već koristiti pogodnosti koje nam takav rad pruža, ali i da svi zaposleni u jednoj kompaniji ne trebaju istovremeno biti online, kako bi se smanjilo opterećenje internet mreže. 

„Tamna strana medalje jeste što tehnologija omogućava praćenje, prisluškivanje i zloupotrebu podataka“, kaže Vulić i opominje da je to ono što najviše zabrinjava u ovoj situaciji. 

 

Izvor: vijesti.me

Popularno ove nedelje

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Teme

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Vazduh nezdrav u Sarajevu, Tuzli, Banjaluci, Maglaju i Visokom

Vazduh je jutros nezdrav u Sarajevu, Tuzli, Banjaluci, Maglaju...

Povezani članci

Popularne kategorije