Subota, 24.01.2026.
2 C
Sarajevo

Херојска побједа Србије над Португалијом за пласман на Свјетско првенство (ВИДЕО)

Храбро су одиграли наши репрезентативци. У њиховој намјери није их спутао ни рано примљени гол. Успјели су да се издигну, направе преокрет и пласирају се на Свјетско првенство. Митрогол ставио тачку

Већ на старту Португалија је повела. Играо се други минут меча лопта је била код Гудеља, са леђа му је пришао Силва и ибио лопту до Санчеза који користи прилику и снажним ударцем шаље лопту у мрежу.

Остаје утисак да је Силва фаулирао нашег играча, али ВАР то није потврдио, а селектор Стојковић је због протеста зарадио жути картон.

Након примљеног гола наши репрезентативци су се брзо тргли и кренули у напад. Опсиједали су гол противника, Влаховић је у једном нападу погодио стативу.

До изједначења Србија је дошла у 33. минуту. Лопту је на ивици шеснестерца прихватио Тадић, услиједио је ударац. Голман Португалије имао је лопту у рукама, али му се она измигољила и завршила у мрежи.

Наставили су наши са нападима, стварали су шансе, најизгледнију пропустио је Костић када је погодио малу мрежу али са спољне стране.

Узвратили су и Португалци на супротној страни, али је наша одбрана добро реаговала и Рајковић је успио да сачува мрежу, па се на одмор отишло при неријешеном резултату.

Србија је у наставку играла са два нападча, умјесто Немање Гудеља у игру је ушао Александар Митровић.

Друго полувријеме донијело је нешто нервознију игру на обје стране. Португалци су успјели да умире темпо. Играло се углавном између два казнена простора.

Створено је неколико полуприлика пред оба гола, али није било реализације.

Потом је умјесто Живковића ушао Радоњић. Селектор Стојковић је овиме освјежио напад по десном боку.

Србија је покушавала са сви страна да стигне до гола Португалије. Ређали су се напади наше селекције. Противник је углавном пријетио из контранапада.

У финишу Стојковић је умјесто Костића убацио и трећег нападача, Јовића у покушају да стигне до гола.

То се исплатило у 90. минуту. Тадић је упутио центаршут са десне стране. На супротној се нашао Митровић и главом послао лопту у мрежу.

До краја меча није било промјене резултата.

Послије меча селектор Стојковић је истакао да би фудбалерима требало честитати чак и да нису стигли до побједоносног гола у Лисабону.

Стријелац побједоносног гола Александар Митровић и капитен Душан Тадић истакли су велику улогу селектора и нагласили да су пресрећни и да сви у Србији треба да буду срећни и поносни.

 

Извор: rts.rs 

Popularno ove nedelje

Đoković i Botik van de Zandšulp za 4. kolo AO

Srpski teniser Novak Đoković danas igra meč trećeg kola...

Kako jačati imunološki sistem? I da li je to moguće?

Imunitetu ne treba „snaga“, nego balans – pretjerano...

Naredne sedmice izložba “Život i djelo Nikole Tesle”

Savez inovatora Republike Srpske organizuje izložbu "Život i djelo...

LEAD završen, ESG Coach ostaje: Region je dobio zajednički alat za održivi rast (FOTO)

Završnim događajem u okviru Scale UP eventa: Veliki za...

Teme

Đoković i Botik van de Zandšulp za 4. kolo AO

Srpski teniser Novak Đoković danas igra meč trećeg kola...

Kako jačati imunološki sistem? I da li je to moguće?

Imunitetu ne treba „snaga“, nego balans – pretjerano...

Naredne sedmice izložba “Život i djelo Nikole Tesle”

Savez inovatora Republike Srpske organizuje izložbu "Život i djelo...

Rekordan broj zaposlenih u UKC Republike Srpske

Univerzitetski klinički centar Republike Srpske nikada u istoriji nije...

Američka akademija saopštila nominacije za “Oskara”

Američka filmska akademija objavila je juče spisak nominovanih za...

Orban: Evropa želi da se rat nastavi

Velike evropske zemlje žele da se rat u Ukrajini...

Povezani članci

Popularne kategorije