Koliko su spektakularan meč odigrali u Melburnu govori i rezultatska klackalica. Vavrinka je imao 1:0 u setovima i 5:2 u drugom, Nole se onda probudio i nanizao pet gemova za izjednačenje, potom preuzeo vođstvo u setovima, ali je Švajcarac kroz taj-brejk u četvrtoj dionici izborio odlučujući set.
Činilo se kao da se peti set neće nikada završiti pošto se igralo gem za gem, Novak je poveo 11:10(!), stekao prednost na servis rivala i onda su priredili vrhunski tenis u jednom poenu.
Razmijenili su 20 udaraca u tom poenu, Đoković se sa dva teška bekhenda izvukao iz teške, gotovo bezizlazne situacije i onda matirao Vavrinku koji je završio na koljenima, pa na mreži nakon toga.
Koliko je ovaj trijumf značio Novaku najbolje se vidi po radovanju na kraju meča, stradala je i majica, a ko god da je pobijedio, ne bi bilo nezasluženo, što je rekao i sam Đoković nakon epskog meča.
(Blic/Frontal)

