Petak, 05.12.2025.
7 C
Sarajevo

BiH radnici u Kataru ogorčeni

On je naveo da je sugestija Ministarstva inostranih poslova BiH bila da se oni vrate u BiH i pokušaju na sudski ili drugi način da realizuju svoja potraživanja, a riječ je o neisplaćenim platama za nekoliko mjeseci.

„Oni misle da će, ukoliko odu sa lica mjesta, to ići mnogo teže", rekao je Perković i napomenuo da su sve katarske institucije obaviještene o njihovoj situaciji.

Građevinski radnici iz BiH došli su u situaciju da ambasada prikuplja humanitarnu pomoć za njih.

Radnici su samoinicijativno našli posao u jednoj kompaniji, vlasnika slovenačkog državljanina, a platu nisu dobili od septembra.

Oni su zatražili pomoć u Ambasadi BiH u Dohi.

Agencija za rad i zapošljavanje BiH upozorila je građane BiH da budu oprezni prilikom odlaska na rad u Katar, jer Sporazum između Savjeta ministara BiH i tamošnje Vlade o regulisanju zapošljavanja državljana BiH u ovoj zemlji još nije ratifikovan, te se samim tim još ne primjenjuje.

„Svi koji nađu poslodavca ili dobiju ponudu za posao u ovoj državi treba da obrate pažnju na to da imaju validan ugovor o radu sa poslodavcem, da prije dolaska moraju dobiti radnu dozvolu i radnu vizu, te da se dobro informišu o potencijalnom poslodavcu", navodi se u saopštenju Agencije.

Iz Agencije napominju da su od Ministarstva inostranih poslova BiH dobili informaciju o problemima državljana BiH zaposlenim u kompanijama sa sjedištem u Kataru. 

izvor: Srna

Popularno ove nedelje

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Teme

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Povezani članci

Popularne kategorije