Petak, 20.03.2026.
4 C
Sarajevo

Ponuda Srpske prvi put na Sajmu turizma u Norveškoj

Turistička organizacija Republike Srpske učestvovaće prvi put na Međunarodnom sajmu turizma u Oslu, gdje će biti predstavljena cjelokupna turistička ponuda Srpske, sa akcentom na banjski turizam, rečeno je u ovoj organizaciji.

Na Sajmu “Travel ekspo”, koji počinje danas i traje do 22. marta, biće predstavljene ponude aktivnog odmora, poput raftinga, planinarenja, paraglajdinga, kanjoninga, te nacionalni parkovi.

– Osim toga, biće predstavljena i eko-etno ponuda, velnes centri, ljetna ponuda naših planina, kao i festivala i manifestacija uz standardnu ponudu “siti brejk” tura gradova u Srpskoj – rekla je saradnica za odnose sa javnošću u Turističkoj organizaciji Sanela Šimun.

Ona je istakla da će, osim Turističke organizacije i Privredne komore Republike Srpske, svoju ponudu predstaviti i turističke organizacije Banjaluke i Trebinja, kao i Banja “Vrućica”.

Šimunova je ocijenila da je riječ o najznačajnijem sajmu turizma u Norveškoj, koji okuplja predstavnike turističke industrije, tur-operatere, turističke agencije, hotelijere i medije, pružajući odličnu priliku za promociju turističkih destinacija, uspostavljanje poslovnih kontakata i unapređenje saradnje sa partnerima skandinavskog tržišta.

– Sajam okuplja oko 150 izlagača sa svih kontinenata i bilježi oko 7.000 posjetilaca – navela je Šimunova.

 

Izvor: Srna

Popularno ove nedelje

Muslimani danas proslavljaju Ramazanski bajram

Muslimani širom svijeta, pa i u BiH danas proslavljaju...

Помен најмлађем одликованом борцу Споменку Гостићу

У порти Спомен-храма Рођења Пресвете Богородице у Добоју данас...

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Looksmaxxing: kada potraga za „savršeno muškim izgledom“ postane opasna po život

Znate li šta je looksmaxxing? Šta su to Adam,...

Teme

Muslimani danas proslavljaju Ramazanski bajram

Muslimani širom svijeta, pa i u BiH danas proslavljaju...

Помен најмлађем одликованом борцу Споменку Гостићу

У порти Спомен-храма Рођења Пресвете Богородице у Добоју данас...

Za turističku sezonu na Јadranu potrebno oko 95.000 radnika

U Hrvatskoj će za predstojeću turističku sezonu, prema procjenama...

Cijene nafte porasle na 112 dolara po barelu

Cijene nafte porasle su na 112 dolara po barelu...

Ništa od zabrane pušenja u zatvorenom u Republici Srpskoj

Poslanici u Narodnoj skupštini Republike Srpske odbili su da...

UKC RS: Prvi put u BiH izvedena transplantacija kože naprednom tehnikom

Ljekari Klinike za plastično-rekonstruktivnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra (UKC)...

Povezani članci

Popularne kategorije