Četvrtak, 26.03.2026.
8 C
Sarajevo

Zvaničnici Republike Srpske na prvom iftaru u Banjaluci

Salkić je podsjetio na poruke ramazana te izrazio uvjerenje da su ovakvi susreti i razgovori potrebni svima u BiH kako bi se bolje razumjeli i uvažavali.

Posebno ga raduje da su se iftaru odazvali brojni gosti.

Reis Kavazović je u izjavi Feni istakao je da je ramazan dobra prilika da se pošalje pozitivna poruka i za Bošnjake koji žive u Banjoj Luci, RS-u i BiH.

"Nadam se da je pred nama vrijeme koje će, ako ništa, ličiti na ovo ramazansko i da će odnosi među nama biti bolji, a svi se moramo za to zalagati", kazao je reis Kavazović.

I predsjedavajući Predstavničkog Doma Parlamenta Federacije BiH Fehim Škaljić također je rekao da je ramazan mjesec provjere za sve muslimane u odanosti Bogu, da je to mjesec u kojem trebaju biti bliski jedni drugima i pokazivati da podržavaju jedni druge.

"Došao sam u Banju Luku da podržim Bošnjake i da budem sa svojim kolegama iz Narodne skupštine RS-a, koji su me pozvali", rekao je Škaljić.

Zadovoljstvo zbog poziva na iftar izrazila je i predsjednica Vlade RS-a Željka Cvijanović ističući da je to dobra prilika da se pošalje poruka tolerancije.

"To je nešto što treba da bude dominantno za sve nas u budućnosti", rekla je Cvijanović.

Iftaru su se odazvali zvaničnici oba bh. entiteta iz sva tri naroda, a između ostalih, bili su prisutni predsjednik Narodne skupštine RS-a Igor Radojičić, potpredsjednik Parlamenta Predrag Gluhaković, ministrice u Vladi RS-a Lejla Rešić, Gorana Zlatković, te Maida Hrstić-Ibrišagić, kao i zvaničnici federalne Vlade, među kojima i ministar za raseljene osobe i izbjeglice Adil Osmanović te brojni zvaničnici SDA i drugih stranaka u BiH.

Na iftaru su bili i muftija banjalučki Edhem Čamdžić te brojni drugi predstavnici Islamske zajednice u BiH.

(Nezavisne.com/Frontal) 

Popularno ove nedelje

Miljenko Jergović piše i govori da su Bošnjaci različitim gestama stavili do znanja Srbima da Sarajevo nije njihov grad

Poštovani Miljenko Jergoviću, izjavili ste za njemački FAZ,  „Možda...

Direktor Shella upozorio da bi već u aprilu moglo doći do nestašice goriva u Evropi

Izvršni direktor Shella, Wael Sawan, rekao je da bi...

Od aprila direktna avionska linija Sarajevo – Pariz

Sarajevo će od aprila dobiti direktnu avionsku liniju s...

U BiH se od petka očekuju velike snježne padavine, visina snijega u Krajini ići će i do 40 cm

Od četvrtka u većem dijelu Bosne i Hercegovine doći...

Dvije decenije bez Danila Lazovića

Danilo Lazović, bard srpskog glumišta, pozorišni, televizijski i filmski...

Teme

Od aprila direktna avionska linija Sarajevo – Pariz

Sarajevo će od aprila dobiti direktnu avionsku liniju s...

Dvije decenije bez Danila Lazovića

Danilo Lazović, bard srpskog glumišta, pozorišni, televizijski i filmski...

Portparol iranske vojske: SAD pregovaraju same sa sobom

Portparol iranske vojske Ebrahim Zolfaghari izjavio je da Sjedinjene...

Uvredljivi grafiti na kasarni Oružanih snaga BiH u Pazariću (FOTO)

Na lokaciji kasarne "Zaim Imamović" u Pazariću, gdje se...

Cijene goriva naglo porasle širom Evrope

Cijene goriva su naglo porasle širom Evrope nakon eskalacije...

Povezani članci

Popularne kategorije