Звезда уписала нове бодове у Европи, Гент пао у Београду (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде савладали су Гент са 2:1 у утакмици трећег кола Лиге Европе.

Нова европска утакмица за црвено-беле, нова побједа и нови бодови.

Послије убједљивог тријумфа над Либерецом, Звезда је савладала на свом терену белгијски Гент.

Црвено-бели су одлично започели утакмицу и послије неколико изгледних прилика, Гејлор Канга је донио предност.

Гобељић је центрирао, покушао да проигра Бена, који није успио да захвати лопту.

Она је, ипак, дошла до Канге који је снажно шутирао са ивице казненог простора и лопта је завршила у голу.

Звезда је послије гола у 12. минуту игре несхватљиво пала у игри и препустила иницијативу противнику, што јој се обило о главу у 31. минуту.

Истина, Гент је имао много среће, али је дошао до изједначења.

Ођиђа Офое је шутирао са двадесет метара, лопта је, на путу ка голу, погодила једног играча, затим Дегенека, а онда преварила Борјана и завршила у голу.

И у другом полувремену Звезда је била агресивнија, офанзивнија, покушавала је да дође до предности.

Ништа није успијевало до 59. минута и слободног ударца, који је извео Александар Катаи.

Намјестио је лопту, а онда лукаво шутирао, лопта је од стативу ушла у гол.

Звезда је одлучила да брани предност до краја меча, а Гент је силовито нападао.

Најближи голу били су гости у четвртом минуту судијске надокнаде, када је Борјан израстао у хероја меча.

Јаремчук је шутирао главом из одличне позиције, али је голман Звезде маестрално одбранио и сачувао мрежу.

Послије три одиграна кола, Хофенхајм је први у групи са 9 бодова, Звезда има 6, Либерец 3, а Гент је без бодова.

Извор: politika.rs

Da li je opozicija u Srpskoj trebala učestvovati na mitingu u Banjoj Luci ili nije?