Евролига - Све побједе гостију

БАРСЕЛОНА - Атински клубови Панатинаикос и Олимпијакос остврарили су у гостима побједе које су их одвеле на фајнал - фор Евролиге, укупним резултатом 3:1, док ће се последњи путник у Берлин знати након петог дуела између Барселоне и Таукерамике.

Панатинаикос је и други пут заредом у Сијени савладао Монтепаски, овај пут са 91:84. Домаћину није помогла ни сјајна партија Мекинтајера који је убацио 35 поена, јер је у редовима зелених 6 играча имало двоцифрен учинак.

Олимпијакос је у последњим минутама савладао Реал са 78:75, у мечу у коме су се екипе више пута смјењивале у вођству. Најефикаснији појединац дуела био је Бурусис са 25 поена.

Барселона је у Виторији лако изашла на крај са Таукерамиком, било је на крају 84:63. Након изједначеног првог полувремена, Барса је била незаутсављива у трећем преиоду, и добивши га са 30:13 рјешава дилеме око побједника.

Мајсторица између ова два тима играће се у четвртак, 9. априла.