Хемафарм пао у полуфиналу

ТОРИНО - Кошаркаши Хемофарма нису успјели да се пласирају у финале Еврокупа, пошто су данас изгубили од Лијетвос Ритаса са 73:68.

Литванци су били бољи и водили током цијелог меча. Након прве четвртине су имали вођство 24:14, које Вршани нису озбиљније угрозили ни у другом периоду, па се на одмор отишло са резултатом 36:28.

Тек крајем треће четвртине Хемофарм је направио серију од 9:0 и у последњу четвртину се ушло са 49:47. Два и по минута прије краја Вршчани су дошли до изједначења (63:63), и имали шансу за вођство, након чега су Литванци постигли тројку из безизлазне ситуације, чиме су преломили меч.

Једини расположен у редовима Хемофарма био је Јоксимовић који је постигао 24 поена, док је у Лијетвосу Петравичијус постигао 23, уз подршку Лукаускиса (15) и Еидсона (13).