Славија у минусу пред реваш

ТУЗЛA - Слобода је јуче на "Тушњу" савладала Славију 2:0 у првом финалном сусрету Купа БиХ у фудбалу. Тако су фудбалери из Тузле стекли значајну предност пред реванш који се игра 27. маја.

Послије почетног испитивања снага први су озбиљније запријетили гости у 15. минуту, када је Саша Зимоњић оборен на тридесетак метара од гола Тузлака, а затимиз слободног ударца угрозио гол Слободе.

Домаћи су узвратили у 26. минуту такође из "слободњака" са двадесетак метара. Поново је шутирао оборени играч, капитен Тузлака Окановић, али је голман Лучић био на мјесту.

Грузијац Левон Куталиа се спетљао у 38. минуту када су он, Дарко Спалевић и Вучина Шћепановић били наспрам двојице дефанзиваца Тузлака и добра прилика за Славију отишла је у неповрат.

Слобода је одлучила меч у другом полувремену, који је кренула фуриозно, и гол је пао у 50. минуту, након корнера Окановића прецизан је био Никола Микелини.
Асистент првог гола је био у 63. и 74. минуту у добрим приликама, али их није искористио.

Окановић се искупио намјестивши други гол, који постиже Илија Продановић у 79. минуту.
Славија је до краја имала двије прилике из сободних удараца, али није стигла до гола.

Након реванша који се игра 27 маја, знаће се побједник Купа БиХ, који ће стећи право на учешће у Лиги Уефа.