Звезда изборила пети меч

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су Партизан 75:73, у четвртој утакмици финалне серије Кошаркашке лиге Србије и тако изборили мајсторицу.

Екипа Светислава Пешића поново је одиграла веома храбро и заслужено је славила. Звезда је у финишу друге четвртине преузела вођство које је сачувала до самог краја утакмице.

'Црно-бели' су почетком посљедње дионице у неколико наврата пришли на минус три. У самом финишу екипа Душка Вујошевића покушала је немогуће 'пенал завршницом', али Звезда је доста добро шутирала слободна бацања и није дозволила преокрет.

'Црвено-беле' је у другој побједи у низу над вјечитим ривалом предводио сјајни Неманја Бјелица са 13 поена и пет скокова. Исти број поена постигао је и Владимир Штимац, док је капитен Тадија Драгићевић убацио 12. У екипи Партизана Урош Трипковић постигао је 16, а Стефон Лазме и Новица Величковић по 13.

Пети меч на програму је у суботу од 20 часова и 15 минута, а домаћин ће бити Партизан. Екипа која побиједи доћиће до 16. титуле првака земље.