Раиконен најбржи у Белгији

СПА - Возач Ферарија Кими Раиконен побједник је 12. трке у овогодишњем шампионату Формуле 1, Велике награде Белгије, на стази "Спа Франкошамп".

Раиконен је до првог тријумфа за италијанску екипу у овој сезони дошао у времену од 1:23.50.995 сата, испред Ђанкарла Физикеле, који је направио велики успијех пошто је екипи Форс Индије донио први подијум, али самим тим и прве бодове од дебија у Формули 1 на старту прошле сезоне, док је треће мјесто на подијуму заузео Себастијан Фетел.

Четврто мјесто на стази "Спа Франкошамп" заузео је возач екипе БМW Заубер Роберт Кубица, испред клупског колеге Ника Хајфелда, Хеикија Ковалаинена у Мекларен Мерцедесу и Рубенса Барикела, док је последњи бод припао возачу Вилијамса Нику Розбергу. Водећи у генералном пласману Џенсон Батон своју трку у Белгији је завршио већ у првом кругу.

Наредна на програму је трка за Велику награду Италија која се 13. септембра вози на стази "Монца".