Nedjelja, 19.04.2026.
4 C
Sarajevo

Bosić: Srpska ne bi imala koristi od bojkota bh. institucija

“Sve opcije su u igri, a koje su u interesu Republike Srpske, dodao je Bosić ističući da niko novonastalu situaciju ne bi trebalo da koristi u dnevno političke obračune”.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ranije je najavio da će predložiti da predstavnici Republike Srpske ne učestvuju u radu u bh.organima dok se ne donese novi zakon o Ustavnom sudu BiH.

“Želimo da čujemo obrazloženje o tome koji bi bio interes Republike Srpske da Savjet ministara funkcioniše bez predstavnika iz Republike Srpske” rekao je Bosić podsjetivši da je ranije izmjenama zakona omogućeno da se odluke donose i bez jednog od konstitutivnih naroda.

Ističe da treba preduzeti mjere da se u narednom periodu ne bi mogle ponavljati situacije da Ustavni sud BiH donosi odluke glasovima trojice stranaca i dvoje bošnjačkih sudija, odnosno preglasavanjem srpskih i hrvatskih sudija kao što je to bilo u slučaju osporavanja 9. januara, Dana Republike.

Bosić vjeruje da je na današnjem sastanku kod Dodika moguće doći do zajedničkog stava srpskih predstavnika vlasti i stranaka povodom te odluke, ističući da ostaju uz deklaraciju Narodne skupštine Republike Srpske kojom se odbacuje odluka Ustavnog suda BiH o neustavnosti Dana Republike.

Nakon sjednice Predsjedništva SDS-a, Bosić je na pres-konferenciji rekao “da će SDS iznijeti i svoje zaključke i prijedloge, navodeći da će se na kraju pokazati da "najviše štete od odluke Ustavnog suda BiH ima upravo ta država".

“Dan Republike Srpske ostaje kao što je i bio 9. januara i bit će mnogo jače proslavljan nego dosad” ustvrdio je predsjednik SDS-a.  

Izvor: BN

Popularno ove nedelje

U Republici Srpskoj sutra Dan žalosti

U Republici Srpskoj sutra je Dan žalosti povodom sjećanja...

Odakle je Slavko Vinčić i kako je dobio ime: Istina o porijeklu sudije o kojem bruji fudbalska Evropa

Epski fudbalski spektakl koji su nam prije nekoliko dana...

SAD obnovile licencu za prodaju ruske nafte do 16. maja

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država obnovilo je licencu kojom...

Teme

U Republici Srpskoj sutra Dan žalosti

U Republici Srpskoj sutra je Dan žalosti povodom sjećanja...

SAD obnovile licencu za prodaju ruske nafte do 16. maja

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država obnovilo je licencu kojom...

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog čuće se do Pariza (VIDEO)

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog, donedavno nije znala...

Češki šef diplomatije: Tzv. Kosovo smo priznali pod pritiskom Olbrajtove

Češka je napravila grešku kada je 2008. godine priznala...

Zlatna medalja iz Frankfurta za džin napravljen u Srpcu (FOTO)

Londonski suvi džin iz destilerije "Milijaš" iz Srpca osvojio...

Povezani članci

Popularne kategorije