Nedjelja, 07.12.2025.
6 C
Sarajevo

Počinje konferencija "Invest Srpska 2024"

Dodik i Sijarto učestvovaće u drugom dijelu prvog panela od 11.25 časova u hotelu "Termag", saopšteno je iz Kabineta predsjednika Republike Srpske.

Izjave za medije Dodika i Sijarta predviđene su u 12.30 časova u hotelu "Rajska dolina".

Otvaranju konferencije u 10.00 časova prisustvovaće predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković i ministar energetike i rudarstva Petar Đokić.

Premijer Srpske će tokom investicione konferencije učestvovati u panelu o temi "Aktuelna globalna dešavanja i njihov uticaj na zemlje zapadnog Balkana".

Đokić će se u 10.30 časova obratiti učesnicima konferencije, a u 14.00 časova razgovaraće sa predstavnicima kompanija koje su zainteresovane za saradnju sa Republikom Srpskom u oblasti energetike.

Konferecija "Invest Srpska", čiji je jedan od organizatora Investiciono-razvojna banka /IRB/, biće prilika da se učesnici upoznaju o javnim investicijama u Republici Srpskoj, projektima iz različitih privrednih oblasti, te da dogovore buduću poslovnu saradnju.

Tokom skupa biće održana Četvrta investiciona konferencija i Drugi invest forum, koji će okupiti predstavnike domaćih i međunarodnih institucija, kompanija i organizacija koji će imati priliku da upoznaju Republiku Srpsku kao poželjnu investicionu destinaciju.

Na investicionoj konferenciji, čije održavanje je planirano prvog dana "Invest Srpske", biće razgovarano o aktuelnim globalnim dešavanjima i njihovim uticajima na regionalna društveno-ekonomska kretanja, modalitetima promocije izvoza, kao i o investicionoj atraktivnosti Srpske u međunarodnim okvirima.

Drugi dan rezervisan je za forum, na kojem će biti predstavljene konkretne ponude za ulaganje u Republiku Srpsku – od javnih projekata do ulaganja u poslovne i industrijske zone.

Akcenat foruma je na poslovnom povezivanju međunarodnih kompanija sa kompanijama iz Republike Srpske putem B2B sastanaka, a biće predstavljene i ponude za prodaju kompanija iz Republike Srpske ili njihovih projekata stranim investitorima.

U IRB-u ističu da "Invest Srpska 2024" predstavlja ključnu platformu za povezivanje investitora sa konkretnim projektima koji imaju potencijal da transformišu ekonomsku sliku Republike Srpske.

Konferencija je osmišljena tako da stvori povoljan okvir za dugoročna ulaganja i predstavlja događaj koji ne samo da povezuje investitore sa projektima, već i oblikuje budućnost investicija u Republici Srpskoj i regionu.

Skup organizuje IRB u saradnji sa Vladom Republike Srpske i uz podršku predsjednika Republike Milorada Dodika.

Konferencija "Invest Srpska 2024" biće održana u hotelu "Termag" na Jahorini.

 

Izvor: srna.rs 

Popularno ove nedelje

У Загребу обиљежавање 34 године од убиства породице Зец

У Загребу ће данас бити обиљежене 34 године од...

Mask pozvao na ukidanje Evropske unije

Američki milijarder Ilon Mask pozvao je na ukidanje Evropske...

LEAD na konferenciji ŽENE I TOČKA 10.0: Održiva budućnost ispisana ženskim potpisom

Predstavljen regionalni kompas, ESG Coach Ovogodišnja, 10. jubilarna konferencija HGK...

Denver pobijedio Atlantu, Јokić postigao 40 poena na meču

Košarkaši Denver nagetsa pobijedili su na gostovanju ekipu Atlanta...

Zlato za bijeljinsku Muzičku školu na festivalu u Gracu

Učenici Muzičke škole "Kornelije Stanković" iz Bijeljine ostvarili su...

Teme

У Загребу обиљежавање 34 године од убиства породице Зец

У Загребу ће данас бити обиљежене 34 године од...

Mask pozvao na ukidanje Evropske unije

Američki milijarder Ilon Mask pozvao je na ukidanje Evropske...

LEAD na konferenciji ŽENE I TOČKA 10.0: Održiva budućnost ispisana ženskim potpisom

Predstavljen regionalni kompas, ESG Coach Ovogodišnja, 10. jubilarna konferencija HGK...

Denver pobijedio Atlantu, Јokić postigao 40 poena na meču

Košarkaši Denver nagetsa pobijedili su na gostovanju ekipu Atlanta...

Zlato za bijeljinsku Muzičku školu na festivalu u Gracu

Učenici Muzičke škole "Kornelije Stanković" iz Bijeljine ostvarili su...

Merc: Sve zemlje moraju da snose isti rizik kada je u pitanju zamrznuta ruska imovina

Njemački kancelar Fridrih Merc izjavio je, nakon sinoćnjeg razgovora...

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Povezani članci

Popularne kategorije