Квалификације за СП: Побједе Француске, Словеније, Хрватске...

ЦИРИХ - У мечевима квалификација за Свјетско Првенство одиграним у сриједу, побједе су оствариле Њемачка, Норвешка, Словенија, Хрватска и Француска.

Норвешка је дошла до свог првог тријумфа у квалификацијама на убједљив начин, савладавши десетковану Шкотску са 4:0. Нијемци су рутински савладали Азербејџан са 2:0, док је Хрватска славила у Бјелорусији са 3.1.
Словенија је била убједљива против Сан Марина - 5:0, док се Француска минималном побједом на Фарским Острвима приближила Србији на пет поена заостатка.

Норвешка је коначно забиљежила побједу у квалификацијама за Свјетско Првенство 2010 године. Домаћини су у Ослу савладали Шкотску са убедљивих 4:0. Два гола постигао је Мортен Гамст Педерсен, док су по један постигли Јун Арне Рисе и Ерик Хуселклеп.

Шкоти су у 34. минуту остали са играчем мање пошто је Гари Колдвел добио други жути картон. Норвешка је побједом дошла до друге позиције у Групи 9, иза Холандије која је већ раније обезбиједила пласман у Јужну Африку.

Њемачка је славила на гостовању у Азербејџану са 2:0 головима Бастијана Швајнштајгера у 12. и Мирослава Клосеа у 54. минуту. Нијемци су тако са 19 освојених бодова одмакли на четири бода разлике у Групи 4 у односу на другопласирану Русију која има утакмицу мање.

Хрватска је била убједљива на гостовању Белорусији, славивши са 3:1. 'Ватрени' су повели у 22. минуту голом Олића, који је такође био стријелац и у 83. минуту. У међувремену, Едуардо је у 68. дуплирао вођство Хрватске, док је Верховцов у 81. постигао гол наде за домаћине.

Хрватска у Групи 6 заузима другу позицију са 14 освојених бодова, што је седам бодова мање у односу на водеће Енглезе.

Словенија је декласирала Сан Марино са 5:0 и заузима трећу позицију у Групи 3 са 11 бодова, иза Сјеверне Ирске са 13 и водеће Словачке која има 15 бодова и утакмицу мање.

Француска је у мечу Групе 7 побиједила на Фарским Острвима са 1:0 голом Андре-Пјера Жињака у 42. минуту.

Резултати и табеле квалификација за СП 2010:

Група 3:

Словенија - Сан Марино 5:0 (Корен 18, 73, Радосављевић 38, Кирм 54, Љубијанкић 92.)

Табела: Словачка (-1) 15, Сјеверна Ирска 13, Словенија 11, Пољска (-1) 10, Чешка (-1) 8, Сан Марино (+1) 0.