(Црвена) Звезда падалица

Поразом од Нимбурка у Пиониру од 73:55, кошаркаши Црвене звезде доживели су други узастопни пораз у Еврокупу, а пети у свим такмичењима, тако да им је сада за пласман у четвртфинале неопходна побjеда против Гран Канарије у гостима.

Утакмица је била изједначена у првом полувремену и ниједна екипа није имала предност већу од четири поена. Међутим Звезда је лоше одиграла трећу четвртину уз очајан шут за три поена, и пуно грешака у нападу. До краја сусрета тим из Чешке није испуштао резултатску предност. Најефикаснији у победничкој екипи били су Бенда са 18 и Ли са 17 поена.

Црвена звезда: Кешељ 7 (1/5 за 3), Кикановић 2 (3 скока, 4 изг.лопте), Радосављевић, Рондовић, Тејлор 6 (2/10 шут из игре, 6 скокова, 4 изг.лопте), Недовић, Стевић 8, Радивојевић 8, Виденов 10 (0/6 за 3, 4 изг.лопте), Штимац 5 (7 скокова), Бјелица 9 (4 скока).

Нимбурк: Бенда 18 (7 скокова), Соколовски 3, Пумпрла 2, Нечас 4, Ли 17 (6 асистенција), Слежак, Луис 17, Рики, Лензли 12 (5 скока).

У првом мечу Л групе Гран Канарија је савладала у Анкари Турк Телеком са 79:78 (52:39).