Манчестер згазио Милан, Лион избацио Реал

На стадиону Сантјаго Бернабеу Олимпик Лион је успио да направи сензацију и избаци фаворизовани мадридски Реал, захваљујући голу Миралема Пјанића у 75. минуту.

Све је добро почело за домаћи тим, јер је најскупљи играч мадридског тима Кристијано Роналдо водећи гол постигао већ у шестом минуту.

Међутим, голом Пјанића француски тим је дошао до неријешеног резултата (1:1) који га је одвео у четвртфинале Лиге шампиона. Реал Мадрид је и шесту сезону заредом испао у осмини финала најелитнијег европског такмичења.

Ове сезоне ће се финални меч Лиге шампиона (20. маја) одиграти управо на стадиону краљевског клуба.

Фудбалери Манчестер јунајтеда побиједили су Милан са убједљивих 4:0 (1:0) и укупним резултатом 7:2 пласирали се у четвртфинале Лиге шампиона.

Тим Алекса Фергусона био је доминантан против гостију из Милана који су имали своје шансе да угрозе Ван дер Сара, али су Фердинанд и Видић показали колико недостају Јунајтеду када не играју заједно.

С друге стране, иако само са Рунијем у шпицу, напад 'црвених ђавола' био је незаустављив за 'росонере'. Руни је постигао прва два гола, трећи Парк, а четврти је дело Флечера.

Бордо - Олимпијакос, први меч 1:0

Први мечеви четвртфинала играју се 30. и 31. марта, а реванши су 6. и 7. априла. Полуфинала заказана су за 20. и 21. април, односно 27. и 28. април, док ће финале бити одиграно на стадиону Сантијаго Бернабеу у Мадриду, 22. маја.