Petak, 17.04.2026.
14 C
Sarajevo

Dodik: Promjenama Ustava BiH žele da legalizuju nered

– To je dokaz da ovo što čini nije u skladu sa Ustavom – da li treba bolji? Da bi mijenjao Ustav moraju i nas u Republici Srpskoj da pitaju-  rekao je Dodik.

On kaže da je sve što su radili u posljednjih 20 godina bilo neustavno i da je njihova pogrešna procjena bila da će se Srbi na to navići i da će se sav taj nered legalizovati.

– Mi jesmo po njihovoj terminologiji "gutali žabe" i sprečavali dalju eroziju Republike Srpske svjesni da ćemo to jednog dana postaviti na dnevni red. Sama činjenica da traže promjenu Ustava znači da žele da legalizuju taj nered, e to ne mogu da dobiju – rekao je Dodik za Sputnjik.

Srpski član Predsjedništva BiH je rekao da bi volio da u Srbiji ne postoji termin visoki predstavnik u BiH.

– Јa ga ne zovem visokim predstavnikom, veći je problem što po Sarajevu muslimani viču "/Aleksandar/Vučić priznao, Dodik nije", ali to nije promijenilo moj stav. Dakle, mi ne želimo da ugrozimo Srbiju i potpuno sam uvjeren da ni Vučić ne želi da ugrozi Republiku Srpsku, a da li ima nekih malih pozicioniranja za konkretnu temu, to je moguće – rekao je Dodik.

Govoreći o nedavnoj posebnoj sjednici Narodne skupštine na kojoj nije dvotrećinskom većinom podržan veto koji je uložio na pet odluka Predsjedništva BiH usvojenih bez koncenzusa, Dodik je rekao da je alarmantno da je opozicija pokazala da je spremna da prihvati prenos nadležnosti, a to je odnos prema istraživanjima oblasti znanja za učenike.

– Ali dok mi sjedimo u Republici Srpskoj po onoj priči "dok čujete zadnji pucanj sa Ljubinog groba računajte da smo u punom sastavu", tako ćemo se ponašati i dalje – rekao je Dodik.

 

Izvor: srns.rs

Popularno ove nedelje

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog čuće se do Pariza (VIDEO)

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog, donedavno nije znala...

Češki šef diplomatije: Tzv. Kosovo smo priznali pod pritiskom Olbrajtove

Češka je napravila grešku kada je 2008. godine priznala...

Zlatna medalja iz Frankfurta za džin napravljen u Srpcu (FOTO)

Londonski suvi džin iz destilerije "Milijaš" iz Srpca osvojio...

Preminuo Husein Čokić: Karijeru započeo u Banjaluci, glumio u filmu “Marš na Drinu” (VIDEO)

Husein Čokić, najstariji glumac iz BiH (96), preminuo je...

Teme

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog čuće se do Pariza (VIDEO)

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog, donedavno nije znala...

Češki šef diplomatije: Tzv. Kosovo smo priznali pod pritiskom Olbrajtove

Češka je napravila grešku kada je 2008. godine priznala...

Zlatna medalja iz Frankfurta za džin napravljen u Srpcu (FOTO)

Londonski suvi džin iz destilerije "Milijaš" iz Srpca osvojio...

Milorad Dodik lider i demokrata ili zašto Republika Srpska treba da se raduje?

Judson Univerzitet je mali privatni univerzitet smješten u gradiću...

Vučić najavio robotizaciju: Vojska Srbije biće najjača ne samo u regionu

Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije nakon sastanka sa rukovodstvom Ministarstva...

Novoizabrani predsjednik Narodne skupštine Slovenije najavio referendum o istupanju iz NATO-a

Novoizabrani predsjednik Narodne skupštine Slovenije Zoran Stevanović najavio je...

Povezani članci

Popularne kategorije