Nedjelja, 19.04.2026.
21 C
Sarajevo

Izetbegović Čoviću: Dragane, bespotrebno uvaljuješ čovjeka

Situacija u kojoj se nalazi BiH definitivno više nikoga ne treba da iznenađuje ili čudi. Takva je jer je vode političari sposobni samo za skandale, pa i pred najvišim zvaničnicima EU.

Tako je bilo i na obraćanju javnosti nakon sastanka članova Predsjedništva sa predsjednikom Evropskog vijeća Donaldom Tuskom. U središtu skandaloznog ponašanja dugogodišnji partneri – Dragan Čović i Bakir Izetbegović. Zasjenili su i posjetu i njen značaj.

Skandalozno ponašanje tokom obraćanja medijima započeo je predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović. Naravno – gorućom pričom proteklih dana o izgradnji Pelješkog mosta. 

"Zamolio sam Tuska da nam pomogne da nađemo obostrano prihvatljivo rješenje za izgradnju Pelješkog mosta. Ono koje će zadovoljiti i hrvatske interese, ali i bosanska prava po UNKLUS-u, ništa ni više ni manje od toga“, kazao je Izetbegović.

Kada je došao na red, Čović je nastavio skandal. Naravno, dajući punu podršku Hrvatskoj. To je, kaže pitanje susjeda, a ne BiH, te da je to jasan stav u svim institucijama BiH, kao i da je izgradnja interes juga BiH.

"Nadam se da ćemo se mi vrlo brzo razumjeti u BiH, da se o ovako osjetljivim stvarima sa našim susjedima prvo dogovorimo u institucijama BiH, pa da onda izlazimo u javnost, sa pojedinačnim stajalištima, privatnim i stranačkim kao takvim. Isprika što smo malo vas zamorili time“, rekao je Čović.

Pojasnio je Čović i da su razlike plod izborne kampanje. Jasna je to poruka – dugogodišnji partneri se ovako i ponašaju samo zbog ličnih i stranačkih interesa. A kada je došao red na Tuska da govori, skandal je kulminirao.

Umjesto Izetbegovića koji je predsjedavajući Predsjedništva BiH za govornicu je stao Čović. Nije trebalo dugo da mu priđe Izetbegović i obrati se riješima: "Bespotrebno uvaljuješ čovjeka. Da ga ispratim dok govori".

Očito zbunjenom zvaničniku EU nije bilo najjasnije šta se događa između Čovića i Izetbegovića. Tako su partneri još jednom obrukali državu upravo pred predstavnikom Unije kojoj navodno obojica teže povesti narode i građane. No, Izetbegoviću ni to nije bilo dovoljno pa je za stanje u državi optužio medije.

"Ponekad idu loše poruke iz BiH. Ponekad se čini da krize u ovoj zemlji ne prestaju. Ustvari, stanje odnosa u BiH je puno bolje od onoga što je percepcija i što je slika koju šalju mediji iz nje“, rekao je Izetbegović.

 

Izvor: klix

Popularno ove nedelje

Iran zatvorio Ormuski moreuz

Iranska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je da će Ormuski...

Dan žalosti u Republici Srpskoj

U Republici Srpskoj je danas, u nedjelju, 19. aprila...

U Republici Srpskoj sutra Dan žalosti

U Republici Srpskoj sutra je Dan žalosti povodom sjećanja...

Odakle je Slavko Vinčić i kako je dobio ime: Istina o porijeklu sudije o kojem bruji fudbalska Evropa

Epski fudbalski spektakl koji su nam prije nekoliko dana...

SAD obnovile licencu za prodaju ruske nafte do 16. maja

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država obnovilo je licencu kojom...

Teme

Iran zatvorio Ormuski moreuz

Iranska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je da će Ormuski...

Dan žalosti u Republici Srpskoj

U Republici Srpskoj je danas, u nedjelju, 19. aprila...

U Republici Srpskoj sutra Dan žalosti

U Republici Srpskoj sutra je Dan žalosti povodom sjećanja...

SAD obnovile licencu za prodaju ruske nafte do 16. maja

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država obnovilo je licencu kojom...

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog čuće se do Pariza (VIDEO)

Za selo Svrčuge kod Herceg Novog, donedavno nije znala...

Povezani članci

Popularne kategorije