Subota, 06.12.2025.
6 C
Sarajevo

Još jedan štrajk i prijetnja blokadom puteva

Predsjednik Sindikalne organizacije ovog centra Zoran Stojanović rekao je da radnicima nije isplaćeno šest plata, da im nije uplaćeno 18 doprinosa, naknade za topli obrok za 18 mjeseci, kao i regres za ovu i prošlu godinu.

"Tražimo od Vlade Republike Srpske da ispoštuje sve preuzete obaveze kupovinom tadašnjeg Zavoda distrofičara, trajno nastavljanje osnovne djelatnosti, mogućnost proširenja djelatnosti uz angažovanje najmanje 58 zaposlenih, od kojih najmanje 36 lica sa invaliditetom, te trajno stambeno zbrinjavanje zatečenih invalida koji su stekli pravo na penziju", rekao je novinarima Stojanović.

On je istakao da se traži sanacija i adaptacija objekta i opreme Centra za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje lica sa invaliditetom.

"U više navrata smo se obraćali našoj Upravi, Nadzornom odboru i Vladi Republike Srpske, ali nam problemi nisu riješeni. Ovu situaciju ne možemo više da izdržimo, jer smo na ivici egzistencije", rekao je Stojanović.

On je napomenuo da su odnosi sa rukovodstvom Centra loši i da će, ako ne bude razumijevanja za njihove zahtjeve, stupiti u generalni štrajk, ne isključujući i štrajk glađu i blokadu puteva.

(Srna/Frontal)

 

Popularno ove nedelje

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Teme

U decembru dvije penzije u Republici Srpskoj

Ministarstvo finansija Republike Srpske informiše javnost da će u...

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Povezani članci

Popularne kategorije