Nedjelja, 26.04.2026.
18 C
Sarajevo

U Hrvatskoj "izbrisano" 260.000 građana

U hrvatskom MUP-u podsjećaju da su, po odredbama Zakona o prebivalištu, najkasnije do 29. decembra 2014. ponovno morali prijaviti prebivalište i izvaditi ličnu kartu svi koji su do 29. decembra 2012. imali ličnu kartu nevažeću više od 15 dana, građani bez lične karte, kao i oni s prijavljenim prebivalištima na nepostojećim adresama s kućnim brojem 0 ili bb.

Građani koji nisu ispunili ovu obavezu odjavljeni su s danom 30. decembra 2014. iz evidencije o prebivalištu, prenosi Tanjug.

Policijske uprave su ovlašćene da postupe kada utvrde da se osoba iselila s područja Hrvatske, a nije odjavila prebivalište.

Rješenje o odjavi prebivališta neće se donijeti za osobe koje su napustile prebivalište radi privremenog odlaska izvan Hrvatske i o tome obavijestile nadležnu policijsku upravu ili putem diplomatske misije ili konzulata Hrvatske.

Neće biti odjavljene ni osobe koje su obuhvaćene programom obnove ili stambenog zbrinjavanja, a nekretnina im još nije obnovljena, vraćena ili nisu na drugi način stambeno zbrinuta u Republici Hrvatskoj, podsjeća hrvatski MUP.

izvor: RTS

Popularno ove nedelje

Tramp evakuisan tokom večere sa dopisnicima Bijele kuće – čuli se pucnji, pogođen tajni agent (VIDEO)

Donald Tramp je hitno evakuisan sa večere Udruženja dopisnika...

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Teme

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Povezani članci

Popularne kategorije