Petak, 05.12.2025.
7 C
Sarajevo

Hrvatska prekida posjetu Srbiji, Brnabić i Gojković osuđuju incident

Razlog ovakve odluke je incident koji je izazvao Vojislav Šešelj, a koji su osudile i premijerka Srbije Ana Brnabić i predsjednica Narodne Skupštine Srbije Maja Gojković, javlja RTS. 

"Izaslanstvo Hrvatskoga sabora predvođeno predsjednikom Gordanom Jandrokovićem odlučilo je prekinuti službeni posjet Republici Srbiji nakon incidenta koji je izazvao predsjednik Srpske radikalne stranke i zastupnik u Narodnoj skupštini Srbije Vojislav Šešelj. Šešelj je na ulazu u Narodnu skupštinu zajedno sa zastupnikom Filipom Stojanovićem oskrnavio hrvatsku državnu zastavu, a nakon toga, prolazeći pored članova hrvatskog izaslanstva, uputio im je uvredljive poruke. Unatoč vrlo dobrom početku službenoga posjeta i opredijeljenosti da napravimo najbolje za unaprjeđenje odnosa dviju država, zbog ovoga čina kojim je grubo povrijeđeno dostojanstvo Republike Hrvatske i Hrvatskoga sabora, prekinuli smo posjet. Hrvatska vlada osuđuje "necivilizovani i neprihvatljiv čin Vojislava Šešelja", navodi se u zvaničnom saopštenju kancelarije predsjednika hrvatskog Sabora.

Jandroković, koji je doputovao je jutros u Beograd na poziv predsednice Narodne skupštine Maje Gojković, izjavio je da je Hrvatska zainteresovana da se proces proširenja EU nastavi i da Srbija ide evropskim putem. 

 

 

Izvor: RTS

Popularno ove nedelje

Бака Милка у Лондону прославила 105. рођендан: Ово је њена невјероватна животна прича (ФОТО/ВИДЕО)

Једна од најстаријих Српкиња, Милица Јовић, прославила је 6....

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Teme

Galić: Helezovo ponašanje nedostojno funkcije

Zamjenik ministra obrane u Savjetu ministara Slaven Galić ogradio...

UIO: Uslovi za otvaranje novog Graničnog prelaza Gradiška nisu ispunjeni

Uslovi za otvaranje novog graničnog prelaza Gradiška Novi most...

Dogovoreno povećanje boračkog dodatka u Republici Srpskoj

Osnovica za borački dodatak u Republici Srpskoj biće povećana...

Golubović: Povećanje plata za zaposlene u obrazovanju i kulturi

Ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović najavio je povećanje...

Vazduh nezdrav u Sarajevu, Tuzli, Banjaluci, Maglaju i Visokom

Vazduh je jutros nezdrav u Sarajevu, Tuzli, Banjaluci, Maglaju...

Povezani članci

Popularne kategorije