Subota, 25.04.2026.
22 C
Sarajevo

Дејан Станковић у Лепосавићу: Остајем овдје (ВИДЕО)

"Велика ми је част што сам овдје с вама вечерас уздигнуте главе и поносан што се 47. пут игра овај турнир. Кад год сам могао, дошао сам на Косово поносан и уздигнуте главе да кажем – остајем овдје", рекао је прослављени репрезентативац Србије.

Како преноси портал Косово онлајн, турниру је присуствовао и помоћник директора Канцеларије Владе Србије за КиМ Петар Петковић, који је истакао да Станковић у Лепосавићу није гост.

"Он овдје није гост, он је домаћин зато што је небројено пута био и долазиће на КиМ, и помогао, и помаже нашем народу и када су камере упаљене, али и много пута када нема камера и мимо јавности", рекао је Петковић.

Фудбалској легенди највише су се обрадовали најмлађи фудбалери.

"Кад одрастем, волио бих да будем као Дејан Станковћ", усхићено је казао седмогодишњи Михајло Ристовић, члан фудбалског клуба Космет.

Дејана Станковића угостио је градоначелник Лепосавића Зоран Тодић са сарадницима и спортистима из ове општине.

"Велико му хвала што је издвојио своје вријеме и донио радост овој дјеци. То је додатна мотивација и оној дјеци која се не баве спортом да крену тим путем", рекао је Тодић.

ВИДЕО ПРИЛОГ.

Након пријема, Станковић је обишао храм Светог Василија Острошког.
Овај великан светског фудбала познат је и по хуманитарном раду. Прошле године је Центру за социјални рад у Прилужју, с директором Канцеларије за Косово и Метохију Марком Ђурићем, уручио теренско возило које је поклонило предузеће "Стефиал", које води заједно са Драганом Руварцем.

Турнир у малом фудбалу у Лепосавићу окупио је ове године око 70 екипа, како са подручја Косова тако и са подручја централне Србије.

Турнир се одржава у организацији Спортског футсал удружења "Лепосавић 2018" и Спортско-туристичке организације уз помоћ локалне самоуправе.

 

Извор: РТС 

Popularno ove nedelje

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Teme

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Сара Ћирковић у полуфиналу Свјетског купа у Бразилу

Најтрофејнија српска боксерка, 21-годишња Сара Ћирковић наставила је са...

Šeranić: Predloženo duplo povećanje prava na odsustvo u slučaju bolesti djeteta

Vlada Srpske danas je utvrdila Prijedlog zakona o izmjenama...

Povezani članci

Popularne kategorije