Subota, 25.04.2026.
9 C
Sarajevo

Zašto nas lažete predsjedniče Dodik?

U petak 11. maja u banjalučkoj kasarni Kozara obilježen je Dan Vojske Republike Srpske, a tom prilikom predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je kazao: 

„Vojska Republike Srpske je vojska koja je uvažavala međunarodne konvencije o ratovanju. Vojska koja je branila slobodu ovog naroda i vojska kojoj se ne može pripisati da je činila zločine. Ona je vođena i komandovana tako da odbrani slobodu  i odbrani Republiku Srpsku“

Koliko moraš biti bezobrazan i bezosjećajan da izgovoriš ovu laž predsjedniče Dodik?

Ako je Vojska Republike Srpske uvažavala međunarodne konvencije o ratovanju, kao što vi tvrdite, zašto su u zatvorima završili: Radislav Krstić, Momir Nikolić, Stanislav Galić, Vujadin Popović, Vinko Pandurević, Ljubiša Beara, Milan Gvero, Zdravko Tolimir, Radovan Karadžić, Biljana Plavšić, Ratko Mladić i Momčilo Krajišnik.

Ako je istina to što vi pričate predsjedniče Dodik otkud ovoliki visoki oficiri Vojske Republike Srpske u Hagu i cijeli politički vrh?

Znam odgovor. Vatikan, masoni, Amerikanci, Englezi, Nijemci, Soroš i svi ostali,  mrzi Srbe i želi da nas unište?

Ko još vjeruje u te budalaštine?

Da li znate zašto su osuđeni svi ti oficiri, predsjedniče Dodik?

Osuđeni su za genocid u Srebrenici, progone nesrpskog stanovništva, istrebljenje, ubistva kao zločin, prisilna premještanja civila, širenje terora, napade na civile i uzimanje talaca…

Malo li je?

Predsjedniče Dodik, da li ste svjesni da u ove vaše laži veoma mali broj ljudi vjeruje. Ne vjeruje niko u Evropi. Ne vjeruju Hrvati i Bošnjaci. Ne vjeruje ni veliki broj Srba. Ne vjeruje vam ni Dragan Čović od Blajburga, a ni ministar vojni Vulin nije tolika budala da bi u to povjerovao.

Zašto onda to radite?

Zapitajte se predjedniče, da li onima koji povjeruju u ovu Vašu laž, smijemo i trebamo da ostavimo da se brinu o budućnosti Republike Srpke u koju se toliko kunete?

Možda će vam povjerovati neki mladi Srbi rođeni poslije rata i ta zabluda će trajati do trenutka kada napuste granice Republike Srpske, onda će morati da se suoče sa bolnom istinom koju će ili prihvatiti ili će biti prezreni, sažaljevani i marginalizovani.

Zapitajte se da li svojim lažima spremate mlade Srbe u Republici Srpskoj za neki novi rat? Zapitajte se predsjedniče da li nas takva mitomanija vodi ka izolaciji i preziru od strane svakog pristojnog čovjeka, društva i države u svijetu? Zapitajte se da li će te laži koje tako lako izgovarate dovesti do toga da Bošnjaci zaborave Keraterm, Omarsku, Trnopolje, Tomašicu, Sarajevo, Zvornik, Bijeljinu, Višegrad, Foču, Srebrenicu, Manjaču, a Hrvati da su svedeni na 3% stanovništva u odnosu na stanje prije rata? Naravno da neće.

Čemu onda sve te laži, predsjedniče?

Imajte na umu predsjedniče Dodik, da sto puta ponovljena laž i dalje je samo laž!!!

P.S. I da, kada kažete da u odbrambenom ratu ne mogu da se počine zločini, postajete isti kao i Bošnjaci i Hrvati i oni to isto tvrde, kada opravdavaju svoje zločine nad Srbima.

 

Prenošenje blogova i tekstova sa portala Frontal dozvoljeno je nakon isteka 48 časova od objave bloga ili uz pismeno odobrenje redakcije

 

 

Popularno ove nedelje

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Teme

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Сара Ћирковић у полуфиналу Свјетског купа у Бразилу

Најтрофејнија српска боксерка, 21-годишња Сара Ћирковић наставила је са...

Šeranić: Predloženo duplo povećanje prava na odsustvo u slučaju bolesti djeteta

Vlada Srpske danas je utvrdila Prijedlog zakona o izmjenama...

Povezani članci

Popularne kategorije