Nedjelja, 26.04.2026.
18 C
Sarajevo

Отказано рочиште за шверц цигара у Барију

ПОДГОРИЦА – Рочиште у поступку за шверц дувана против групе италијанских, црногорских и српских држављана пред судом у италијанском граду Барију поново је одложено, овај пут за 17. мај.


Јавни тужилац у Барију Ђузепе Шелзи раније је покренуо поступак и против црногорског држављанина Бранимира Мићуновића, као и против српских држављана Андрије Драшковића и Станка Суботића.

На следећем рочишту суд ће по скраћеном поступку саслушати предсједника сената Државне ревизорске институције Црне Горе Мирослава Иванишевића, јавили су подгорички медији, позивајући се на италијанску агенцију АНСА.

То је, како се наводи, одлучено у припремном рочишту које се води против италијанских, црногорских и српских држављана осумњичених за криминално удруживање ради међународног кријумчарења цигарета од 1994. до 2002. године.

Рочиште, на коме би требало да буде одлучено да ли ће бити подигнута оптужница против оних против којих је вођена истрага, одложено је јуче у Барију пети пут.

Поступак је, осим против Суботића, Драшковића и Мићуновића, покренут против седам држављана Италије и црногорских држављана Веселина Баровића, Душанке Јекнић, Бранка Вујошевића и Мирослава Иванишевића.

Суд у Барију треба да одлучи о статусу црногорских и српских држављана, јер италијански адвокати тврде да њима треба да се суди у у њиховим државама, а не у Италији.

Popularno ove nedelje

Tramp evakuisan tokom večere sa dopisnicima Bijele kuće – čuli se pucnji, pogođen tajni agent (VIDEO)

Donald Tramp je hitno evakuisan sa večere Udruženja dopisnika...

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Teme

IDDEEA BiH: Upozorenje građanima o lažnim porukama i zloupotrebi imena agencije

Agencija za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Povezani članci

Popularne kategorije