Subota, 25.04.2026.
9 C
Sarajevo

SDS – Slučaj "Stanković" dokaz da se velike količine novca izvlače iz budžeta RS

"SDS je ranije upozoravala da se velike količine novca izvlače iz budžeta RS i iznose u inostranstvo. Poslednji slučaj nelegalnog iznošenja veće količine gotovog novca u Hrvatsku samo je još jedan dokaz te tvrdnje", kaže se u saopštenju SDS.

Dalje se navodi da su građani RS sve siromašniji, a tajkuni i njihovi politički zaštitnici kupuju preduzeća i vile po inostranstvu, spremajući se da ostave iza sebe one koje su opljačkali.

"Neosporna je sprega aktuelne vlasti RS sa Slobodanom Stankovićem i njegovim firmama, koje su bez konkursa dobijale poslove po naduvanim cjenama vrijedne stotine miliona maraka, kao što je slučaj s izgradnjom Administrativnog centra RS ili asfaltiranje puteva u opštini Srebrenica", kaže se u saopštenju.

Kako objasniti, pitaju u SDS – u, da Stankovićeva firma dobija 70 miliona maraka avansa za izgradlju tunela Čemerno, a da su ugovoreni rokovi za njegov završetak davno probijeni i da nadležni ne traže penale zbog kašnjenja radova, nego se spremaju da plate dodatne radove.

"Zar nije bilo očigledno izvlačenje para iz budžeta RS plaćanje po bezočno naduvanim cijenama četiri kilometra autoputa od Banja Luke do Klašnica ili privatizacija sarajevske  „Hidrogradnje", a onda prodaje dio imovine Vladi RS po znatno većoj cijeni nego što je cijela firma plaćena", konstatuje se u saopštenju.

SDS traži od nadležnog tužilaštva i policije da odmah utvrde o kakvom novcu se radi i da pokrenu postupak odgovornosti protiv lica, koji je na nezakonit način iznio blizu milion maraka iz RS.

SDS poziva i Državnu graničnu službu BiH da pokrene postupak utvrđivanja odgovornosti onih koji su omogućili Stankoviću da bez problema pređe granicu BiH u Hrvatsku i tako nelegalno iznese oko pola miliona evra iz RS.

"Ovo je još jedna potvrda da treba što prije donijeti zakon o ispitivanju porijekla imovine kako bi se stalo u kraj daljoj pljački RS", zaključuju u SDS – u.

(SDSRS.com/Frontal)

Popularno ove nedelje

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Teme

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Сара Ћирковић у полуфиналу Свјетског купа у Бразилу

Најтрофејнија српска боксерка, 21-годишња Сара Ћирковић наставила је са...

Šeranić: Predloženo duplo povećanje prava na odsustvo u slučaju bolesti djeteta

Vlada Srpske danas je utvrdila Prijedlog zakona o izmjenama...

Povezani članci

Popularne kategorije