Subota, 25.04.2026.
9 C
Sarajevo

Dodik: Konferencija za štampu MUP-a o smrti Davida Dragičevića bila greška!

„Bez obzira što će ovo meni neko zamjeriti, a ono što ja znam iz ovog svega jeste da se pravi dovoljno organizovan pokušaj da se ponovo vrati na dnevni red reforma policije i da bi Republika Srpska izgubila policiju. To je krajnji cilj onih koji misle da će ovim događajem ili sličnim događajima proizvesti dovoljno energije da bi ponovo vratili reformu policije na dnevni red, kao što ste mogli da vidite Nikšića i ostale koji ovdje dolaze. Zašto nije otišao u Sarajevo tamo ima više stradalih nego ovdje, nego je došao ovdje da folira neko saučešće i skrene političku pažnju“, rekao je Dodik.

Ako je bilo neodgovornih pojedinaca i ako je bilo propusta, budite sigurni i uvjereni da će za to odgovarati, za minimalnu odgovornost policije u ovom slučaju odgovaraće, poručio je predsjednik u obraćanju novinarima.

„Sa stanovišta konferencije za štampu MUP-a smatram da je to bilo nepotrebno i zato treba da budu sankcije, ja tražim da se sankcije u tom pogledu utvrde ali isto tako to je nedovoljno da se ruši čitava institucija koja se zove policija“, kazao je Dodik.

On je istakao i da će zahtjev grupe „Pravda za Davida“ da se ukine odredba od 24h čekanja dok ne prođe od momenta prijave nestanka i da se djeluje odmah po prijavi, biti ispunjen.

Narodna skupština se neće baviti presuđivanjem ovog slučaja ili bilo kojeg drugog slučaja, rekao je Dodik i dodao da „Narodna skupština jedino može da utvrdi obaveze državnih organa da rade brže i odgovornije i da postave određene rokove da se izađe u javnost sa određenim pitanjima“.

„Ja ni kao političar ni kao predsjednik Republike ne treba da govorim na tu temu. Jasno sam rekao da bol porodice treba neprikosnoveno poštovati, taj bol je užasan i samo ljudi koji su osjetili mogu da to razumiju ali pored toga ono što postoji u tom slučaju je dodatna politizacija koju smo vidjeli dizanjem šaka i pozdravljanjem Borenovića i Mektića“, kazao je predsjednik Srpske.

Dodik je naglasio da je vrijeme da naučimo lekciju a to je da slučaj ovakve prirode vodi isključivo Tužilaštvo a policija Republike Srpske postupa po nalozima Tužilaštva.

„Ono što tužilac zatraži od policije to će biti urađeno i ništa mimo toga ne smije da uradi policija. Zašto bi Republika Srpska imala razloga da nekoga ubije kako se to kvalifikuje?! To su izmišljotine. Ja to ne prihvatam. Ne prihvatam da neko izađe i kaže da je navodno vlast ili režim ubio tog mladića. Ja sam se uputio toliko koliko mi ovlaštenja dozvoljavaju, u smislu da ne dozvolim da se zastane u pogledu traženja činjenica vezano za taj slučaj. Na kraju će sam tužilac reći šta je to, ne Milorad Dodik, ne Narodna Skupština, niti Govedarica, niti Borenović, niti vi novinari, niti bilo ko drugi“, precizirao je Dodik.

On je izjavio da se deset godina bori protiv ovakvog položaja tužilaca i tužilaštva te je nemoguće da ga svrstaju na stranu odbrane tužilaštva za bilo koje pitanje.

Takođe, kaže Dodik, da se skup „Pravda za Davida“ organizuje na Trgu kao neprijavljen skup, a da svako okupljanje mora da ima prethodnu dozvolu jer, kako ističe Dodik „ovdje mora da postoji država i da radi svoje formalne stvari“.

Predsjednik Srpske je istakao i da je na zahtjev Davora Dragičevića promijenio ekipu u MUP-u koja je vršila istragu te je postavljen čovjek kojeg je Davor lično imenom i prezimenom tražio.

 

Autor: Danka Savić

 

 

Popularno ove nedelje

EU najavljuje 21. paket sankcija Rusiji; Lavrov: Zapad objavio Moskvi otvoreni rat, odnosi trajno narušeni

Rusija i Ukrajina razmijenile su po 193 ratna zarobljenika...

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Teme

Planeta na raskršću: biodiverzitet između klimatske krize i ljudskih navika

Dan planete Zemlje više nije simboličan podsjetnik na ljepotu...

Милутину Бањцу потребна помоћ за лијечење

Планинари из Босанског Петровца моле за помоћ за лијечење...

Olovo u krvi potvrđeno kod svih 85 testiranih građana Vareša

Olovo u krvi potvrđeno je kod svih 85 testiranih...

U PALAMA 28. APRILA FORUM PORODIČNE FIRME – STUB RAZVOJA EKONOMIJE

Centar za razvoj porodičnih firmi, uz podršku Privredne komore...

Gašić: Od septembra regrutacija za obavezno služenje vojnog roka

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić očekuje da regrutacija za...

Сара Ћирковић у полуфиналу Свјетског купа у Бразилу

Најтрофејнија српска боксерка, 21-годишња Сара Ћирковић наставила је са...

Šeranić: Predloženo duplo povećanje prava na odsustvo u slučaju bolesti djeteta

Vlada Srpske danas je utvrdila Prijedlog zakona o izmjenama...

Povezani članci

Popularne kategorije